Praleisti ir pereiti prie pagrindinio turinio

Elke Schmitter "Ponia Sartoris", arba Vadovėlis senstančiai damai


Tai buvo 'šalutinė' mano knyga - tokia, kurią skaitinėju šalia pagrindinės: gaminantis vakarienę, laukiant svečių ar santechniko ir pan... Tokiam reikalui tai puikiai tiko: lengvai, greitai skaitoma. Kažkokių sukrėtimų nepatyriau, minčių audros nekilo, antrą kartą nebeskaityčiau. Tiesiog lengvas skaitaliukas, tinkantis atsiversti valgant, keliaujant, laukiant eilės poliklinikoje ir t.t. 

Tai knyga apie moterį: pirmąją meilę, santuoką, neištikimybę ir t.t. Tai - moderni, lengvai ironiška "Ponios Bovari" versija, skaitoma turbūt net įdomiau nei tikrasis G. Flobero kūrinys. 

R. Č. nuotr.
Jis iškart paėmė mane už rankos, o kai nuėjome už pirmo kelio vingio, sustojo ir glostydamas mano kiek pagarbiniuotus plaukus ištarė: Margarete. Pajutau į žemę smingant aukštakulnius, kartu su jais prasmengant ir visą savo gyvenimą.
Tai tarsi vadovėlis bręstančioms ar senstančioms damoms: kaip nekurti iliuzijų, kaip (ne)rašyti atsisveikinimo laiškų, pagal kokius kriterijus rinktis vyrą, kam reikalingas meilužis, kaip svarbu turėti supratingą anytą, ką veikti su geriausia drauge, kaip auklėti dukrą, kaip pasinaudoti tinkama akimirka...  

Kartais buvo per daug bobiška, panašiai taip: ak, aš per sena juodos spalvos apatiniams, tai pasimatymui pasirinkau kūno spalvos komplektą su priekyje užsegama liemenėle... Neįdomu...

Apdovanojimų knyga, rodos, nėra pelniusi, bet per dešimtį metų sulaukė daug vertimų: daugiau nei dešimties. Ypatinga šios knygos nepavadinčiau, bet vistiek turi kažkokio žavesio. Tikriausiai dėl to, kad rašoma apie paprastus, visiems žinomus ar pajaustus dalykus, ne itin banaliai, ne itin sunkiai. Turbūt daug kas save atpažįsta. Knyga tikrai tiks tiems, kas santuokoje gyvena ilgiau nei dvejus metus arba perkopė savo trisdešimtmetį. 

 Mano įvertinimas: 4/5 
      
Leidykla: "Vaga"
Leidimo metai: 2002
Puslapių: 165
Knyga iš: mainų
Kainavo: 0 Lt

Komentarai

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

Petras Cvirka "Frank Kruk", arba Kaimo jurgis užkariauja Ameriką

Mokykloje ir universitete skaičiau visus lietuvių rašytojus, ką reikėjo ir ko nereikėjo, pagal programą ir ne pagal ją. Bet Petro Cvirkos "Frank Kruk" taip ir liko neperskaitytas. Tad pamačiusi bibliotekos mainų lentynoje atiduodamą šią P. Cvirkos knygą, pačiupau ir įsimečiau į rankinę.

Selma Lagerlöf "Portugalijos karalius"

SelmosLagerlöf romanas "Portugalijos karalius" buvo pirmas bandymas klausytis audioknygos. Aš sunkiai priimu garsinę informaciją: nesiklausau radijo, nelabai linkusi ir į muziką. Audioknygas vis atidėliojau, bet turiu pripažinti, kad tai puikus būdas multitaskinimui - "skaityti" dirbant dar ką nors.

John Galsworthy "Forsaitų saga" 1, arba Savininkai

Jei yra toks dalykas kaip skaitymo malonumas, tai nuo šiol jis man asocijuosis su "Forsaitų saga". Ką tik perskaičiau pirmąją dalį. Neseniai LTV rodė "Sagos" serijas, kurias su malonumu žiūrėjau. Knygos ėmiausi tik po to, šiek tiek baiminausi, kad bus nuobodu, kadangi jau buvo žinoma įvykių seka. Bet nieko panašaus - skaičiau godžiai, geroms knygoms visada atsiras vietos mano galvoje.