Praleisti ir pereiti prie pagrindinio turinio

Kristupas Sabolius "Bloga knyga", arba Galvos skausmas

Kristupo Saboliaus "Bloga knyga" ir yra bloga knyga. Taip rašo tie, kurie neturi ką pasakyti. Kaip ten vadinamos panašios knygos? Pseudointelektualinis šlamštas?.. 

Jaučiuosi kaip su išprievartautom smegenim - jau taip mane užbombardavo autorius savo originaliausiom, šauniausiom mintim: tik pažiūrėk, kaip šmaikščiai galiu pasakyti apie šį reiškinį... Ir apie aną. Argi ne išradingai čia pavariau? Tu tik pažiūrėk, kiek neįtikėtinų minčių sukasi mano galvoje, ir visas jas reikia sudėti į knygą... Dabar galvą suskausta vien pažiūrėjus į šią knygą.

O gal reikėtų mažiau tų originaliųjų minčių ir daugiau sklandaus siužeto?.. Ir mažiau ambicijų bei noro kopijuoti užsienio rašytojus. Įtariu, Frederic'as Beigbeder'is yra jūsų vienas mylimiausių, p. Saboliau. Ir, turiu nuvilti, Kurt'as Vonnegut'as pirmas sugalvojo savo knygas apipaišyti: manau, irgi tada, kai neturėjo apie ką rašyti.

Skaityčiau šią knygą, jei ji būtų parašyta iš tikrųjų, o ne sudėliota iš geltonų lapelių su užrašytomis mintimis ir knygos apmatais. Man ši bloga knyga sukėlė agresiją - pradedu suprasti knygų degintojus...

 Mano vertinimas: 1/5 

Leidykla: "Tyto alba"
Leidimo metai: 2006
Puslapių: 229
Knygą: išsimainiau
Kainavo: 0 Lt

Komentarai

 1. Sabolius buvo mano destytojas universitete. Jis jaunas,protingas, grazus ir tai zino. Alpedavo visos merginos. Jo tas smaikstumas man atrode visiskai naturalus.
  Tiesa,knyga tikrai vidutiniska. Ir greit senstanti, nes tie visi realybes sou poksteliai kazkaip nebejaudina. Bet kai skaiciau pries tris metus vietom sypsena isspausdavau.
  Sabolius dabar raso savo antra knyga. Tik si karta nebe grozine, o rimtai moksline apie vaizduote. Tikriausiai sis darbas jam pasiseks desimteriopai geriau nei "Bloga knyga".

  AtsakytiPanaikinti
 2. taip, būtent - morališkai greit senstanti knyga. apie realybės šou visi jau pasakė kas ką galėjo. taip pat ir kitus lietuviškus papročius, pvz., laidotuves, jau kažkas kažkur yra juokavęs ir apkalbėjęs. taip kad, kai skaitau dabar, ši knyga tik niekai, nors 2006 m., kai buvo išleista, gal trumpam ir blykstelėjo.

  AtsakytiPanaikinti
 3. Is rasto iseita is krasto - pasakyciau apie sia knyga.
  Sabolius gal ir maslus zmogus, taciau iki gero rasytojo jam dar toli.
  Uzsimotos intelektualines tolumos jam, deja, akivaizdziai pasirode neiziurimos.

  AtsakytiPanaikinti

Rašyti komentarą

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

Samuel Shem "Dievo namai", arba Ten, kur Dievo visai nėra

Šiemet "Tyto alba" perleido Samuelio Shemo romaną "Dievo namai". Ši medikų biblija, kadaise sutikta be jokių emocijų, o vėliau sukėlusi ažiotažą, jau senokai yra mano skaitytinų knygų sąraše. Negaliu sakyti, kad tapau šios knygos fane, skaitymo patirtis buvo prieštaringa. Tačiau pliusas uždėtas.

Selma Lagerlöf "Portugalijos karalius"

SelmosLagerlöf romanas "Portugalijos karalius" buvo pirmas bandymas klausytis audioknygos. Aš sunkiai priimu garsinę informaciją: nesiklausau radijo, nelabai linkusi ir į muziką. Audioknygas vis atidėliojau, bet turiu pripažinti, kad tai puikus būdas multitaskinimui - "skaityti" dirbant dar ką nors.

Petras Cvirka "Frank Kruk", arba Kaimo jurgis užkariauja Ameriką

Mokykloje ir universitete skaičiau visus lietuvių rašytojus, ką reikėjo ir ko nereikėjo, pagal programą ir ne pagal ją. Bet Petro Cvirkos "Frank Kruk" taip ir liko neperskaitytas. Tad pamačiusi bibliotekos mainų lentynoje atiduodamą šią P. Cvirkos knygą, pačiupau ir įsimečiau į rankinę.