Praleisti ir pereiti prie pagrindinio turinio

Lena Eltang "Akmeniniai klevai", arba Nepagauta už uodegos knyga

Man nepavyko prisijaukinti šios knygos. Skaičiau, skaičiau Lenos Eltang "Akmeninius klevus", padėjau į šalį, perskaičiau porą kitų knygų, vėl paėmiau, jaukinausi, jaukinausi, bet taip ir nepavyko.

Apie ką knyga, net neklauskit. Iki galo neperskaičiau, o iš to, ką perskaičiau, nesupratau. Siužeto taip ir nepagavau už uodegos. Jo ir nebesivysiu, nes knygą laikas grąžinti į biblioteką.

Na, o tekstas - labai modernus. Kaip ir "privalo" būti tokiam tekstui: nesklandus, painus, daugiasluoksnis, be didžiųjų raidžių ir taškų... Vaizdiniai lipa vienas ant kito, teksto sluoksnių daugybė, tad prasmę pagauti sunku. Pagavau tik nuotrupas: ji ir jis, dienoraščiai, šeimos viešbutukas "Akmeniniai klevai", miręs tėvas, pamotė, sužadėtinis... 

Tai išsilavinusio žmogaus kalba: graži, įmantri, turinti svorio. Daug prasmingų minčių, kurias man varnelėmis pažymėjo ankstesnysis knygos skaitytojas/-a. Kai kurios pastraipos išties žavios.


R. Č. nuotr.
kai žiūriu į tuos kreminukus, prisimenu vapsvas, apspangusias dubenėlyje su uogiene mūsų namo verandoje, vapsvas būdavo galima išvilioti šaukšteliu ir guldyti į žolę, kai kurios taip ir neprasibusdavo iš braškinio sapno ir gulėdavo prie verandos pamažu susiliedamos su žeme
kur aš čia suku? jei tikėtumėm kai kuriomis pasakomis, vapsvos - tai raganų sielos, ir jeigu nužiūrėtum raganą miegančią, galėtum pamatyti, kaip vapsva įskrenda į jos suglebusį kūną ir iš jo išskrenda 
Deja, bet visuma manęs neįtraukė. Nieko blogo nenoriu sakyti apie šią knygą, girdėjau neblogų atsiliepimų. Turbūt ši knyga skirta ne man. Gal knyga tiesiog per moderni?.. Ir tai nebus lengvas pasiskaitymas tam, kas ją ryšis skaityti. Daug citatų ir kultūrinių nuorodų - pastabų ir paaiškinimų skyrius užima beveik dvidešimt puslapių.

Tiesa, labai patiko viršelis - jaučiu silpnybę grafikai. Ant viršelio Daivos Staškevičienės ofortas "Kukli asmenybė".

Leidykla: "Vaga"
Leidimo metai: 2011
Puslapių: 372
Originalo metai: 2008
Originalo pavadinimas: "Каменные клены"
Knyga: iš bibliotekos
Kainavo: 0 Lt

Komentarai

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

Selma Lagerlöf "Portugalijos karalius"

SelmosLagerlöf romanas "Portugalijos karalius" buvo pirmas bandymas klausytis audioknygos. Aš sunkiai priimu garsinę informaciją: nesiklausau radijo, nelabai linkusi ir į muziką. Audioknygas vis atidėliojau, bet turiu pripažinti, kad tai puikus būdas multitaskinimui - "skaityti" dirbant dar ką nors.

Frank Abagnale "Pagauk, jei gali", arba Pasitikėjimo savimi enciklopedija

Frankas W. Abagnale'as niekada nesimokė pilotuoti lėktuvo ir neturėjo licencijos, bet keletą metų skraidė kaip vienos žinomiausių Amerikos oro linijų pilotas. Ir... iš avialinijų išmelžė milijonus dolerių dar prieš sulaukdamas devyniolikos. Franko W. Abagnale'o "Catch me if you can"/"Pagauk, jei gali" - tai tikra istorija, vieno žymiausių ir talentingiausių Amerikos apgavikų memuarai.

Elif Shafak "Ledinukų rūmai", arba Stambulo kaleidoskopas

Elif Shafak "Ledinukų rūmai" - ką tik šią knygą perskaitė Knygų žiurkės. Beveik galėčiau nerašyti apžvalgos, nes pasirašau po kiekvienu jų apžvalgos žodžiu. Viskas gerai, ir ne viskas gerai.