Praleisti ir pereiti prie pagrindinio turinio

Arūnas Matačius "Naivus romanas apie meilę, vyrą ir šokoladą", arba Rožinis šokas

Net nežinojau, ko tikėtis iš tokio aitraus ružavumo (rausvumu man šitos spalvos liežuvis neapsiverčia pavadinti), tačiau dar neskaičiusi knygos  "Naivus romanas" žinojau, kad autorių Arūną Matačių girsiu už rinkodarą. 

Net man, rožinę spalvą išmetusiai iš savo paletės, apeinant naujienų lentyną knygyne ranka pati išsitiesė prie šios knygos - bent pačiupinėti. Tarp tamsių, niūrių viršelių ši medžiaga aptraukta knyga švyti ten kaip kokia vagina. Knygos siužeto po kurio laiko nebeatsiminsiu visiškai, užtat spalva į atmintį įsitėškė ilgam.

Ir tai viena. Antra - rašytojas pats susisiekė su daugeliu tinklaraštininkų, supratęs jų skleidžiamą informacinę galią, ir padovanojo knygą. Kad ir ką berašytų tinklaraštininkai - gera, bloga ar vidutiniška - rožinis viršelis vis tiek švysčios interneto platybėse ir, ko gero, pirmuosiuose Google paieškos puslapiuose.

Trečia - parašęs, nors ir ganėtinai vidutinišką, knygą autorius ne tik nesislėpė po kuklaus rašytojo kauke (knygos gale yra ir jo nuotrauka, ir trumpas pristatymas, ir išvardinti pasiekimai), bet ir pristatė bei pareklamavo šokoladą gaminančią įmonę, kurios bendrasavininkis, kaip suprantu, ir yra pats. Mat knyga pasakoja apie nesėkmes su moterimis ir sėkmę atrandant save bei gaminant šokoladą.
Štai priešais mane gulėjo mano pasididžiavimas, mano gėda, mano skausmas ir mano meilė. Trys prisiminimai šokolado plytelėse. Liko tik sugalvoti pavadinimą šiam jausmų kulinarijos projektui. Paėmiau baltą popieriaus lapą ir užrašiau "Kvailio šokoladas". Nubraukiau. Ne. Meilė nėra kvailystė. Užrašiau "Meilės šokoladas". Nubraukiau. Ne. Per daug banalu. Užrašiau "Naivus šokoladas". Nenubraukiau. Tebūnie.
Savieškos ir prabudimo istorijos patinka visiems. Jei pasisekė kokiai Bridžitai Džouns ar "Penkiasdešimčiai pilkų atspalvių", tai kodėl neturėtų pasisekti bevardžiam lietuviškam herojui.

Ir turbūt pasiseks - nes knyga tikrai nėra parašyta blogai, nors iš džiaugsmo irgi nekrykštavau. Skirtingi charakteriai, konfrontacijos, saviieška, neerzinantys erotiniai intarpai, vyro ir moters santykių peripetijos. Tiesa, šiek tiek ištempta, vietomis naivoka, tekstas kartais primityvokas, tačiau autorius apsidraudė dar ant viršelio aukso raidėmis užrašęs - "Naivus romanas". Maždaug, nesikabinėk. Tai ir nesikabinėju.

Tik viena pastaba - skyrių pavadinimų įrėminimas, nors tikriausiai turėjo priminti šokolado plytelę, bet, bent jau man, primena rėmelį, kuriuo apibrėžiamos mirusių knygos sudarytojų ar aktorių pavardės titruose. Kažkaip susikirto man jis su ta ryškiai rožine spalva.

Tai tiek. Autoriui - padėka už knygą ir beveik komplimentas - esu skaičiusi ir blogesnių rašliavų. Rašykit. Gal kitą knygą ne apie moteris ir šokoladą, bet rašyti, manau, galit. Kaip ir rašot tekste: "...ranka dar nebuvo įgudusi. Bet išmoks. Tai tik technika. Svarbu galvoje turėti tai, ką būtų galima paleisti į laisvę."

 Mano įvertinimas: 3/5 

Leidykla: UAB "Mulate"
Leidimo metai: 2014
Puslapių: 270
Knyga: dovana
Kainavo: 0 Lt

Komentarai

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

Petras Cvirka "Frank Kruk", arba Kaimo jurgis užkariauja Ameriką

Mokykloje ir universitete skaičiau visus lietuvių rašytojus, ką reikėjo ir ko nereikėjo, pagal programą ir ne pagal ją. Bet Petro Cvirkos "Frank Kruk" taip ir liko neperskaitytas. Tad pamačiusi bibliotekos mainų lentynoje atiduodamą šią P. Cvirkos knygą, pačiupau ir įsimečiau į rankinę.

I. Ilfas ir J. Petrovas "Aukso veršis", arba Pakvaišusi Rusija

"Prisiekiu - tai puiki knyga", - rašo anotacijoje rašytojas ir šios knygos vertėjas Jurgis Gimberis. Ir aš taip pat prisiekiu - puiki knyga. Iljos Ilfo ir Jevgenijaus Petrovo "Aukso veršį" reikėtų įtraukti į mokyklos programas - tai pasaulinio humoro fondo klasika.

Selma Lagerlöf "Portugalijos karalius"

SelmosLagerlöf romanas "Portugalijos karalius" buvo pirmas bandymas klausytis audioknygos. Aš sunkiai priimu garsinę informaciją: nesiklausau radijo, nelabai linkusi ir į muziką. Audioknygas vis atidėliojau, bet turiu pripažinti, kad tai puikus būdas multitaskinimui - "skaityti" dirbant dar ką nors.