Praleisti ir pereiti prie pagrindinio turinio

Rodney David Wingfield "Frosto prisilietimas", arba Iškart nuo karščiausio laipsnio

Ir vėl apsileidėlis tyrėjas, Frostas, pasirodo detektyviniame Rodney David'o Wingfield'o romane "Frosto prisilietimas".

Sunku rašyti apie detektyvus, nes taip lengva atskleisti knygos eigą ir sugadinti kam nors skaitymo malonumą.

Pasakysiu tik tiek - veiksmas čia prasideda iškart nuo aukščiausio laipsnio - arba nuo ledinio kibiro, kaip dabar madinga. Iškart nuo kelių nusikaltimų: užpuolimo, automobilio nutrenkto senuko, viešajame tualete rasto pritrenkto valkatėlės, dingusios merginos...

Bet absoliučiai iškart - nuo pat pirmųjų puslapių. Ir ne tik šiaip pasakojama, kas, kur ir kaip atranda vieną kitą lavonėlį, bet rašytojas įpina pikantiškumo: tarsi stovi už kažkokio maniako nugaros ir aprašinėja kiekvieną jo žingsnį, kaip jis seka ir užpuola eilinę auką...

Atrodo, turėtų būti sunku išlaikyti tempą ir įtampą per visą romaną, pradėjus nuo karščiausio laipsnio. Tačiau, žinoma, čia pasirodo keistuolis Frostas:
- Sere, jūs pažįstate jį? - nustebo Šelbis. 
- Aš pažįstu jį, - piktai atsakė Frostas. - Ir tu jį būtum pažinęs, konstebli, jei daugiau dėmesio būtum skyręs savo darbui, o ne sijonams. 
Tamsoje Šelbis nuraudo.  Jis buvo įsitikinęs, kad puikiai slepia  savo silpnybę moterims, tačiau pro iš pažiūros nepastabaus Frosto akis neprasprūsta joks menkniekis.
Todėl, kai tik veiksmas, rodos, sulėtėja, rašytojas vietoj ir laiku drėbteli eilinį kuriozą su Frostu, nesutarimus su vyresnybe, laiku neatliktų ataskaitų šnopavimus į nugarą ar, kaip ir "Frosto Kalėdose", pasityčiojimus iš kolegos - šįkart pareigose pažeminto konsteblio.

Dar kas patinka - aštrus, žaismingas rašymo stilius. Ir, beje, geras Aistės Kvedaraitės-Nichols vertimas.

Dar sykį pagirsiu šios serijos formatą: malonu laikyti, patogu įsimesti į rankinę ir vežiotis, kur reikia. Toks ir turi būti panašaus tipo leidinių formatas.

Leidykla: "Briedis"     
Leidimo metai: 2014
Puslapių: 536
Originalo metai: 1987
Originalo pavadinimas: "A touch of Frost"

Komentarai

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

Petras Cvirka "Frank Kruk", arba Kaimo jurgis užkariauja Ameriką

Mokykloje ir universitete skaičiau visus lietuvių rašytojus, ką reikėjo ir ko nereikėjo, pagal programą ir ne pagal ją. Bet Petro Cvirkos "Frank Kruk" taip ir liko neperskaitytas. Tad pamačiusi bibliotekos mainų lentynoje atiduodamą šią P. Cvirkos knygą, pačiupau ir įsimečiau į rankinę.

I. Ilfas ir J. Petrovas "Aukso veršis", arba Pakvaišusi Rusija

"Prisiekiu - tai puiki knyga", - rašo anotacijoje rašytojas ir šios knygos vertėjas Jurgis Gimberis. Ir aš taip pat prisiekiu - puiki knyga. Iljos Ilfo ir Jevgenijaus Petrovo "Aukso veršį" reikėtų įtraukti į mokyklos programas - tai pasaulinio humoro fondo klasika.

Selma Lagerlöf "Portugalijos karalius"

SelmosLagerlöf romanas "Portugalijos karalius" buvo pirmas bandymas klausytis audioknygos. Aš sunkiai priimu garsinę informaciją: nesiklausau radijo, nelabai linkusi ir į muziką. Audioknygas vis atidėliojau, bet turiu pripažinti, kad tai puikus būdas multitaskinimui - "skaityti" dirbant dar ką nors.