2014 m. rugsėjo 6 d., šeštadienis

Rodney David Wingfield "Frosto prisilietimas", arba Iškart nuo karščiausio laipsnio

Ir vėl apsileidėlis tyrėjas, Frostas, pasirodo detektyviniame Rodney David'o Wingfield'o romane "Frosto prisilietimas".

Sunku rašyti apie detektyvus, nes taip lengva atskleisti knygos eigą ir sugadinti kam nors skaitymo malonumą.

Pasakysiu tik tiek - veiksmas čia prasideda iškart nuo aukščiausio laipsnio - arba nuo ledinio kibiro, kaip dabar madinga. Iškart nuo kelių nusikaltimų: užpuolimo, automobilio nutrenkto senuko, viešajame tualete rasto pritrenkto valkatėlės, dingusios merginos...

Bet absoliučiai iškart - nuo pat pirmųjų puslapių. Ir ne tik šiaip pasakojama, kas, kur ir kaip atranda vieną kitą lavonėlį, bet rašytojas įpina pikantiškumo: tarsi stovi už kažkokio maniako nugaros ir aprašinėja kiekvieną jo žingsnį, kaip jis seka ir užpuola eilinę auką...

Atrodo, turėtų būti sunku išlaikyti tempą ir įtampą per visą romaną, pradėjus nuo karščiausio laipsnio. Tačiau, žinoma, čia pasirodo keistuolis Frostas:
- Sere, jūs pažįstate jį? - nustebo Šelbis. 
- Aš pažįstu jį, - piktai atsakė Frostas. - Ir tu jį būtum pažinęs, konstebli, jei daugiau dėmesio būtum skyręs savo darbui, o ne sijonams. 
Tamsoje Šelbis nuraudo.  Jis buvo įsitikinęs, kad puikiai slepia  savo silpnybę moterims, tačiau pro iš pažiūros nepastabaus Frosto akis neprasprūsta joks menkniekis.
Todėl, kai tik veiksmas, rodos, sulėtėja, rašytojas vietoj ir laiku drėbteli eilinį kuriozą su Frostu, nesutarimus su vyresnybe, laiku neatliktų ataskaitų šnopavimus į nugarą ar, kaip ir "Frosto Kalėdose", pasityčiojimus iš kolegos - šįkart pareigose pažeminto konsteblio.

Dar kas patinka - aštrus, žaismingas rašymo stilius. Ir, beje, geras Aistės Kvedaraitės-Nichols vertimas.

Dar sykį pagirsiu šios serijos formatą: malonu laikyti, patogu įsimesti į rankinę ir vežiotis, kur reikia. Toks ir turi būti panašaus tipo leidinių formatas.

Leidykla: "Briedis"     
Leidimo metai: 2014
Puslapių: 536
Originalo metai: 1987
Originalo pavadinimas: "A touch of Frost"

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą