Praleisti ir pereiti prie pagrindinio turinio

Mano šviežiausias 'must read' sąrašiukas

Daugelis dalyvaus tinklaraščio 'Aš skaitau' 2012 metų knygų iššūkyje (pareklamuosiu - "Perskaityti negalima atidėlioti") ir sudarinėja kitų metų knygų sąrašus. Nedalyvausiu - tokių knygų, dėl kurių graužtų sąžinė, daug neturiu. O šiaip mano sąrašas laaabai ilgas - knygos... Lentynose pilna neskaitytų, dar užrašų knygutėje turiu sąrašėlį - kokia šimtinė susidarys, dėl jų kartais iki bibliotekos reikėtų nužingsniuoti. 

Pastebėjau, kad efektyvu susidaryti trumpus 'privalau perskaityti' sąrašiukus: tada skaitau vieną po kitos, kartais įterpdama kokią netikėtai man į rankas papuolusią ar iš bibliotekos parsineštą knygą. Rugsėjį sudarytą sąrašėlį  jau baigiu: aleliuja, pagaliau pribrendau "Forsaitų sagai". 

Šiandien įlindau į savo knygų spintą ir netikėtai sau pačiai, gana greitai (knygos pačios lipo prie rankų, matyt, jau seniai norėjo, kad jas skaitytų) sudėjau šią krūvelę: 

o August Strindberg "Raudonasis kambarys. Hemsio salos žmonės"
o Charles Dickens "Pomirtiniai Pikviko klubo užrašai" 
o Haruki Murakami "Prisukamo paukščio kronikos"
o Asuka Fujimori "Mikrokosmosas, arba Sogos teorema"
o Yann Martel "Pi gyvenimas"
o Nicky Singer "Feather boy" 
o Jeffrey Eugenides "Jaunosios savižudės"  
o Chiew Siah Tei "Šokančių žuvų trobelė"
o Edna O'Brien "Kaimo mergaičių trilogija"


Komentarai

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

Selma Lagerlöf "Portugalijos karalius"

SelmosLagerlöf romanas "Portugalijos karalius" buvo pirmas bandymas klausytis audioknygos. Aš sunkiai priimu garsinę informaciją: nesiklausau radijo, nelabai linkusi ir į muziką. Audioknygas vis atidėliojau, bet turiu pripažinti, kad tai puikus būdas multitaskinimui - "skaityti" dirbant dar ką nors.

Petras Cvirka "Frank Kruk", arba Kaimo jurgis užkariauja Ameriką

Mokykloje ir universitete skaičiau visus lietuvių rašytojus, ką reikėjo ir ko nereikėjo, pagal programą ir ne pagal ją. Bet Petro Cvirkos "Frank Kruk" taip ir liko neperskaitytas. Tad pamačiusi bibliotekos mainų lentynoje atiduodamą šią P. Cvirkos knygą, pačiupau ir įsimečiau į rankinę.

Высоцкий. Спасибо, что живой / Vysockis. Ačiū, kad gyvas (2010)

Daug kalbų, daug piaro, daug įvairių recenzijų ir atsiliepimų, daug paslapčių - praeitų metų pabaigoje pasirodė filmas "Vysockis. Ačiū, kad gyvas". Rusijoje jis muša lankomumo rekordus. Filmas pastatytas apie Sovietų Sąjungos legendą - aktorių, dainininką Vladimirą Vysockį. Man jis - jokia legenda, bet filmas neprastas.