Praleisti ir pereiti prie pagrindinio turinio

Mano šviežiausias 'must read' sąrašiukas

Daugelis dalyvaus tinklaraščio 'Aš skaitau' 2012 metų knygų iššūkyje (pareklamuosiu - "Perskaityti negalima atidėlioti") ir sudarinėja kitų metų knygų sąrašus. Nedalyvausiu - tokių knygų, dėl kurių graužtų sąžinė, daug neturiu. O šiaip mano sąrašas laaabai ilgas - knygos... Lentynose pilna neskaitytų, dar užrašų knygutėje turiu sąrašėlį - kokia šimtinė susidarys, dėl jų kartais iki bibliotekos reikėtų nužingsniuoti. 

Pastebėjau, kad efektyvu susidaryti trumpus 'privalau perskaityti' sąrašiukus: tada skaitau vieną po kitos, kartais įterpdama kokią netikėtai man į rankas papuolusią ar iš bibliotekos parsineštą knygą. Rugsėjį sudarytą sąrašėlį  jau baigiu: aleliuja, pagaliau pribrendau "Forsaitų sagai". 

Šiandien įlindau į savo knygų spintą ir netikėtai sau pačiai, gana greitai (knygos pačios lipo prie rankų, matyt, jau seniai norėjo, kad jas skaitytų) sudėjau šią krūvelę: 

o August Strindberg "Raudonasis kambarys. Hemsio salos žmonės"
o Charles Dickens "Pomirtiniai Pikviko klubo užrašai" 
o Haruki Murakami "Prisukamo paukščio kronikos"
o Asuka Fujimori "Mikrokosmosas, arba Sogos teorema"
o Yann Martel "Pi gyvenimas"
o Nicky Singer "Feather boy" 
o Jeffrey Eugenides "Jaunosios savižudės"  
o Chiew Siah Tei "Šokančių žuvų trobelė"
o Edna O'Brien "Kaimo mergaičių trilogija"


Komentarai

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

Petras Cvirka "Frank Kruk", arba Kaimo jurgis užkariauja Ameriką

Mokykloje ir universitete skaičiau visus lietuvių rašytojus, ką reikėjo ir ko nereikėjo, pagal programą ir ne pagal ją. Bet Petro Cvirkos "Frank Kruk" taip ir liko neperskaitytas. Tad pamačiusi bibliotekos mainų lentynoje atiduodamą šią P. Cvirkos knygą, pačiupau ir įsimečiau į rankinę.

Selma Lagerlöf "Portugalijos karalius"

SelmosLagerlöf romanas "Portugalijos karalius" buvo pirmas bandymas klausytis audioknygos. Aš sunkiai priimu garsinę informaciją: nesiklausau radijo, nelabai linkusi ir į muziką. Audioknygas vis atidėliojau, bet turiu pripažinti, kad tai puikus būdas multitaskinimui - "skaityti" dirbant dar ką nors.

John Galsworthy "Forsaitų saga" 1, arba Savininkai

Jei yra toks dalykas kaip skaitymo malonumas, tai nuo šiol jis man asocijuosis su "Forsaitų saga". Ką tik perskaičiau pirmąją dalį. Neseniai LTV rodė "Sagos" serijas, kurias su malonumu žiūrėjau. Knygos ėmiausi tik po to, šiek tiek baiminausi, kad bus nuobodu, kadangi jau buvo žinoma įvykių seka. Bet nieko panašaus - skaičiau godžiai, geroms knygoms visada atsiras vietos mano galvoje.