Praleisti ir pereiti prie pagrindinio turinio

Small Island / Maža sala (2009)

Per eilinį televizoriaus pultelio spaudinėjimo seansą netikėtai atradau filmą "Small Island" (2009 m.), BBC sukurtą produktą.
Filmas įtraukė ir supažindino su knyga, pagal kurią jis pastatytas. Susipažinkit: Andrea Levy "Small Island" (išleista 2004). Štai čia galima paskaityti knygos ištraukas angliškai. Pamačiusi filmą, panorau perskaityti ir knygą, teks pasiknisti internete, gal rasiu kokį PDF'ą. Ištraukos nenuvylė, kaip tik - sudomino. Beje, knyga yra laimėjusi porą literatūrinių premijų.

Komentaruose internete radau keletą atsiliepimų: "puiki knyga", "viena geriausių skaitytų knygų" ir t.t. Radau ir tokių su nacistine gaida, kurių autoriai apkaltino BBC ir knygos autorę propaguojant rasinį maišymąsi. Pagyrų komentaruose sulaukė ir filmas, tiesa kartais vadinamas nepakankamai įvertintu. 

Man patiko pati istorija. Trumpai tariant, siužetas yra apie II pasaulinį karą, jo metu susitinkančius britus ir jamaikiečius. Apie pokarinį, nuo karo atsigaunantį Londoną. Jamaikiečių ir britų žvilgsnis vieni į kitus, emigracija, rasizmas, britų požiūris į savo kolonijas. Istorija pateikiama per skirtingus žmones: jamaikietę Hortense, jamaikietį Gilbert'ą, britę Queenie. Jie visi turi savų paslapčių, kurios juos susieja. Daugiau nepasakosiu, nes čia ir svarbiausia toji paini, tam laikmečiui neįtikėtina istorija.

Filmas (tikiu, kad ir knygoje išlaikyta tokia pat nuotaika) nuoširdus ir spindintis humaniškumu. Nėra kažkokių spec. efektų, režisūrinių išsidirbinėjimų, filmas patraukia savo paprastumu, puikiai atspindėta atmosfera, kontrastais. Vaidyba nepritrenkianti, bet nuoširdi. Labai skirtingi, pagrįsti personažų charakteriai: kiekvienas su savo aiškiai išreikštais norais, svajonėmis, kurios dažnai susikerta su realybe.      

Taigi, bandysiu ieškoti, iš kur būtų galima parsisiųsti knygą el. formatu. Jei kas rasit, neslėpkit - pasidalinkit. 


Komentarai

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

Samuel Shem "Dievo namai", arba Ten, kur Dievo visai nėra

Šiemet "Tyto alba" perleido Samuelio Shemo romaną "Dievo namai". Ši medikų biblija, kadaise sutikta be jokių emocijų, o vėliau sukėlusi ažiotažą, jau senokai yra mano skaitytinų knygų sąraše. Negaliu sakyti, kad tapau šios knygos fane, skaitymo patirtis buvo prieštaringa. Tačiau pliusas uždėtas.

Selma Lagerlöf "Portugalijos karalius"

SelmosLagerlöf romanas "Portugalijos karalius" buvo pirmas bandymas klausytis audioknygos. Aš sunkiai priimu garsinę informaciją: nesiklausau radijo, nelabai linkusi ir į muziką. Audioknygas vis atidėliojau, bet turiu pripažinti, kad tai puikus būdas multitaskinimui - "skaityti" dirbant dar ką nors.

Petras Cvirka "Frank Kruk", arba Kaimo jurgis užkariauja Ameriką

Mokykloje ir universitete skaičiau visus lietuvių rašytojus, ką reikėjo ir ko nereikėjo, pagal programą ir ne pagal ją. Bet Petro Cvirkos "Frank Kruk" taip ir liko neperskaitytas. Tad pamačiusi bibliotekos mainų lentynoje atiduodamą šią P. Cvirkos knygą, pačiupau ir įsimečiau į rankinę.