Praleisti ir pereiti prie pagrindinio turinio

Sam Savage "Firminas", arba Knygų žiurkė

Sam Savage "Firminas" - graudi, šilta, rami istorija apie knygyne gyvenančio žiurkino vienatvę. Posakis - knygų žiurkė - čia įgavo tiesioginę prasmę. Knyga patiko, nors liūdesio čia nors šaukštais kabink...

Tai knyga apie knygas ir apie visuomenės nepritapėlius, nesvarbu, kas jie: žiurkės ar žmonės.

Lee Miller (1907-1977) nuotr.
Ką gi rašydavau prie savo paties vardo? Neturėdamas ūpo, prisegdavau sau GROTESKIŠKAS KLOUNAS ar netgi ŽIURKĖ, tačiau smagiai nusiteikęs - o anuomet tai nutikdavo dažnai - prirašydavau VERSLININKAS. Mano verslas buvo knygos - naudojimas ir mainymas. <...> Persikrausčiau į nedidelį kambarėlį, kurį buvau įsirengęs lubų perdangoje virš krautuvės, pusiaukelėje tarp Baliono ir Balkono - iš ten galėjau sekti knygyno įvykius, o naktimis rūsyje tėsti savišvietą, ryti knygą po knygos, tik jau nebe pažodžiui. Na gerai, truputį meluoju. Kiekvieną naktį slapčia skaitydamas ir užkandžiaudamas, atradau įstabų ryšį, tam tikrą nustatytą harmoniją tarp knygos skonio ir literatūrinės kokybės. Norint patikrinti, ar knyga verta skaitymo, užtekdavo grybštelėti skiautelę spaudinio. Įsigudrinau tam naudoti titulinį puslapį, palikdamas tekstą neliestą. Mano moto tapo "geras ėdalas - geras skaitalas".
Kažko mažoka: gilesnių įžvalgų apie knygas ir rašytojus? Veiksmo? Analizės? Įvykių? O gal visko tiek, kiek reikia. Daugelis sako, kad nusivylė šia knyga, nes tikėjosi kažko daugiau. O man patiko ta rami, neerzinanti, nešokiruojanti įvykių tėkmė. 

 Mano vertinimas: tarp 4 ir 5 iš max.5 

Leidykla: "Vaga"
Leidimo metai: 2009
Originalo metai: 2006
Originalo pavadinimas: "Firmin: Adventures of a Metropolitan Lowlife"
Puslapių: 232
Knyga: iš internetinio knygyno
Kainavo: 5 Lt

Komentarai

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

Selma Lagerlöf "Portugalijos karalius"

SelmosLagerlöf romanas "Portugalijos karalius" buvo pirmas bandymas klausytis audioknygos. Aš sunkiai priimu garsinę informaciją: nesiklausau radijo, nelabai linkusi ir į muziką. Audioknygas vis atidėliojau, bet turiu pripažinti, kad tai puikus būdas multitaskinimui - "skaityti" dirbant dar ką nors.

Ilfas ir Petrovas "Dvylika kėdžių", arba Kėdžių karštligė

Sėkmingas "Aukso veršio" debiutas mano skaitraštyje paskatino kuo greičiau imtis ir kitos tų pačių autorių - Iljos Ilfo ir Jevgenijaus Petrovo - knygos "Dvylika kėdžių".

I. Ilfas ir J. Petrovas "Aukso veršis", arba Pakvaišusi Rusija

"Prisiekiu - tai puiki knyga", - rašo anotacijoje rašytojas ir šios knygos vertėjas Jurgis Gimberis. Ir aš taip pat prisiekiu - puiki knyga. Iljos Ilfo ir Jevgenijaus Petrovo "Aukso veršį" reikėtų įtraukti į mokyklos programas - tai pasaulinio humoro fondo klasika.