Praleisti ir pereiti prie pagrindinio turinio

Sam Savage "Firminas", arba Knygų žiurkė

Sam Savage "Firminas" - graudi, šilta, rami istorija apie knygyne gyvenančio žiurkino vienatvę. Posakis - knygų žiurkė - čia įgavo tiesioginę prasmę. Knyga patiko, nors liūdesio čia nors šaukštais kabink...

Tai knyga apie knygas ir apie visuomenės nepritapėlius, nesvarbu, kas jie: žiurkės ar žmonės.

Lee Miller (1907-1977) nuotr.
Ką gi rašydavau prie savo paties vardo? Neturėdamas ūpo, prisegdavau sau GROTESKIŠKAS KLOUNAS ar netgi ŽIURKĖ, tačiau smagiai nusiteikęs - o anuomet tai nutikdavo dažnai - prirašydavau VERSLININKAS. Mano verslas buvo knygos - naudojimas ir mainymas. <...> Persikrausčiau į nedidelį kambarėlį, kurį buvau įsirengęs lubų perdangoje virš krautuvės, pusiaukelėje tarp Baliono ir Balkono - iš ten galėjau sekti knygyno įvykius, o naktimis rūsyje tėsti savišvietą, ryti knygą po knygos, tik jau nebe pažodžiui. Na gerai, truputį meluoju. Kiekvieną naktį slapčia skaitydamas ir užkandžiaudamas, atradau įstabų ryšį, tam tikrą nustatytą harmoniją tarp knygos skonio ir literatūrinės kokybės. Norint patikrinti, ar knyga verta skaitymo, užtekdavo grybštelėti skiautelę spaudinio. Įsigudrinau tam naudoti titulinį puslapį, palikdamas tekstą neliestą. Mano moto tapo "geras ėdalas - geras skaitalas".
Kažko mažoka: gilesnių įžvalgų apie knygas ir rašytojus? Veiksmo? Analizės? Įvykių? O gal visko tiek, kiek reikia. Daugelis sako, kad nusivylė šia knyga, nes tikėjosi kažko daugiau. O man patiko ta rami, neerzinanti, nešokiruojanti įvykių tėkmė. 

 Mano vertinimas: tarp 4 ir 5 iš max.5 

Leidykla: "Vaga"
Leidimo metai: 2009
Originalo metai: 2006
Originalo pavadinimas: "Firmin: Adventures of a Metropolitan Lowlife"
Puslapių: 232
Knyga: iš internetinio knygyno
Kainavo: 5 Lt

Komentarai

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

Samuel Shem "Dievo namai", arba Ten, kur Dievo visai nėra

Šiemet "Tyto alba" perleido Samuelio Shemo romaną "Dievo namai". Ši medikų biblija, kadaise sutikta be jokių emocijų, o vėliau sukėlusi ažiotažą, jau senokai yra mano skaitytinų knygų sąraše. Negaliu sakyti, kad tapau šios knygos fane, skaitymo patirtis buvo prieštaringa. Tačiau pliusas uždėtas.

Selma Lagerlöf "Portugalijos karalius"

SelmosLagerlöf romanas "Portugalijos karalius" buvo pirmas bandymas klausytis audioknygos. Aš sunkiai priimu garsinę informaciją: nesiklausau radijo, nelabai linkusi ir į muziką. Audioknygas vis atidėliojau, bet turiu pripažinti, kad tai puikus būdas multitaskinimui - "skaityti" dirbant dar ką nors.

Petras Cvirka "Frank Kruk", arba Kaimo jurgis užkariauja Ameriką

Mokykloje ir universitete skaičiau visus lietuvių rašytojus, ką reikėjo ir ko nereikėjo, pagal programą ir ne pagal ją. Bet Petro Cvirkos "Frank Kruk" taip ir liko neperskaitytas. Tad pamačiusi bibliotekos mainų lentynoje atiduodamą šią P. Cvirkos knygą, pačiupau ir įsimečiau į rankinę.