Praleisti ir pereiti prie pagrindinio turinio

Lauren Weisberger "Ir velnias dėvi Prada", arba Tuštybių mugė

Lauren Weisberger romanas "Ir velnias dėvi Prada" bei pagal šią knygą pastatytas filmas atskleidė madų žurnalo užkulisius: arogancija, neapykanta, pavydu paremtą gyvenimą, pilną pinigų švaistymo, vardinių drabužių ir tuštybės.

Knygos herojė Andrėja netikėtai gauna darbą viename iš didžiausių ir geriausių mados žurnalų: žurnalo vyr. redaktorės, mados ikonos, asistentės vietą. Rodos, tai darbas, apie kurį svajoja beveik visos merginos.

Pasirodo, kad tai sekinantis, vergiškas darbas, despotė redaktorė paprasčiausiai supainiojusi asistentės ir tarnaitės sąvokas. Ir tas "svajonių darbas" tėra skalbinių nešiojimas į valyklą, šunyčių skiepijimas, maisto ir kavos nešiojimas ir t.t. Ir savo siaubūnė redaktorė nepakenčiamu būdu, arogancija, pykčiu, nenuspėjama nuotaikų ir minčių kaita valdo šį žurnalą ir visą jo kolektyvą. Beje, manoma, kad šios redaktorės prototipas - žurnalo "Vogue" redaktorė Anna Wintour.
Argi ketverius metus aš mokiausi kurti diagramas ir analizuoti knygas, pjeses, apsakymus ir eilėraščius tam, kad dabar glostyčiau mažulyti baltapūkį buldogą ir nesuknežinčiau kažkieno velniškai brangios mašinos? Tai bent gyvenimėlis. Apie tokį tik ir svajojau.
Charakteriai šioje knygoje vienpusiški, nesimainantys, kartais - tik užuomazgos. Labai ryškus "karalienės", apie kurią sukasi visas veiksmas, - žurnalo redaktorės personažas. 

Veiksmas gana vienodas: pagrindinė veikėja Andrėja vis bėga, verčiasi per galvą, kankinasi, prakaituoja, piktinasi, nekenčia... Atrodo, veiksmo ir jausmų daug, tačiau didelių kilimų ar kritimų nėra, ir veiksmas per visą knygą eina bemaž viena linija ir pasakojamas gana monotoniškai. Sukrėtimų šioje knygoje nėra, tik pabaigoje dribteli holivudiško lengvumo minčiukė, kad reikėtų gyventi savąjį gyvenimą, o ne kažkieno kito.

Beje, man pasirodė, kad filmas lengvesnis, šmaikštesnis, nuoseklesnis nei knyga.


Knyga - lengvo pobūdžio, pramoginė, atostoginė. Gana smagu paskaityti, bet į jokias menines aukštumas ši knyga nepretenduoja.

 Mano vertinimas: 3/5 

Leidykla: "Alma littera"
Leidimo metai: 2006
Originalo metai: 2003
Originalo pavadinimas: "The Devil wears Prada"
Puslapių: 510
Knyga: iš skaityklės
Kainavo: 0 Lt

Komentarai

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

Petras Cvirka "Frank Kruk", arba Kaimo jurgis užkariauja Ameriką

Mokykloje ir universitete skaičiau visus lietuvių rašytojus, ką reikėjo ir ko nereikėjo, pagal programą ir ne pagal ją. Bet Petro Cvirkos "Frank Kruk" taip ir liko neperskaitytas. Tad pamačiusi bibliotekos mainų lentynoje atiduodamą šią P. Cvirkos knygą, pačiupau ir įsimečiau į rankinę.

Selma Lagerlöf "Portugalijos karalius"

SelmosLagerlöf romanas "Portugalijos karalius" buvo pirmas bandymas klausytis audioknygos. Aš sunkiai priimu garsinę informaciją: nesiklausau radijo, nelabai linkusi ir į muziką. Audioknygas vis atidėliojau, bet turiu pripažinti, kad tai puikus būdas multitaskinimui - "skaityti" dirbant dar ką nors.

John Galsworthy "Forsaitų saga" 1, arba Savininkai

Jei yra toks dalykas kaip skaitymo malonumas, tai nuo šiol jis man asocijuosis su "Forsaitų saga". Ką tik perskaičiau pirmąją dalį. Neseniai LTV rodė "Sagos" serijas, kurias su malonumu žiūrėjau. Knygos ėmiausi tik po to, šiek tiek baiminausi, kad bus nuobodu, kadangi jau buvo žinoma įvykių seka. Bet nieko panašaus - skaičiau godžiai, geroms knygoms visada atsiras vietos mano galvoje.