Praleisti ir pereiti prie pagrindinio turinio

Joanne Harris "Gervuogių vynas", arba Skanios raidės

Skani, lengva ir bemaž vienu prisėdimu perskaityta Joanne Harris knyga "Gervuogių vynas".

Romanas šiek tiek susijęs su ankstesniaisiais skaniaisiais romanais: "Šokoladu" bei "Ledinukų bateliais". Bet nebūtina šių romanų skaityti kaip tęsinio. "Gervuogių vyne" tik vieta ta pati - Lankenės kaimas, kartojasi keletas tų pačių veikėjų, prabėgom užsimenama apie pagrindinę "Šokolado" veikėją, bet tiesioginės įvykių sekos nėra, ir "Gervuogių vyną" galima skaityti kaip atskirą romaną.

Siužetas nėra koks ypatingas. Personažų irgi nėra kažkokių labai įdomių ar ypatingų, bet knyga paperka savo skanumu, lengvumu.

Rašytojas, kažkada išgarsėjęs savo viena knyga, bet jau seniai nieko doro neparašęs, kardinaliai pakeičia savo gyvenimą: meta savo dabartinį gyvenimą ir nusiperka apleistą dvarelį Prancūzijos kaime.

R. Č. nuotr.
Patapšnojo vairuotojui per petį:
- Ar dar toli?
Vairuotojas truktelėjo pečiais, parodydamas į priekį, sulėtino automobilį ir per dardesį tarė:
- Čia pat.
Ir tikrai, čia jis ir buvo, iškartu už nedidelės giraitės. Raudoni įkypi santūrios saulės spinduliai apšvietė stogą ir balintas sienas beveik iki gąsdinančio skaistumo. Šiek tiek tolėliau Džei įžiūrėjo vandens spindesį, vaismedžių sodą - fotografijoje jo būta žalio, - o dabar jis jau apsipylęs subtilių spalvų žiedais. Gražu. Per gausiai sumokėjo vairuotojui likusiais prancūziškais pinigais ir išlupo savo lagaminą ant kelio.
Pasakodama apie dabartinį šio rašytojo Džei gyvenimą, rašytoja vis grįžta į praeitį ir pasakoja apie jo vaikystę ir žmones, kurie paliko žymę jo gyvenime. Knyga labai šilta ir jauki, su vynų aprašymais ir trupučiu magijos.

Ir nors tikrai neverta jokių premijų ir apdovanojimų, ją skaityti - vienas malonumas. Pats tas vasarai, atostogoms ar norint atsikvėpti.

 Mano vertinimas: 4+/5 

Leidykla: "Versus Aureus"
Leidimo metai: 2010
Originalo metai: 2000
Originalo pavadinimas: "Blackberry Wine"
Puslapių: 389
Knyga: iš internetinio knygyno
Kainavo: 5 Lt

Komentarai

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

Petras Cvirka "Frank Kruk", arba Kaimo jurgis užkariauja Ameriką

Mokykloje ir universitete skaičiau visus lietuvių rašytojus, ką reikėjo ir ko nereikėjo, pagal programą ir ne pagal ją. Bet Petro Cvirkos "Frank Kruk" taip ir liko neperskaitytas. Tad pamačiusi bibliotekos mainų lentynoje atiduodamą šią P. Cvirkos knygą, pačiupau ir įsimečiau į rankinę.

Selma Lagerlöf "Portugalijos karalius"

SelmosLagerlöf romanas "Portugalijos karalius" buvo pirmas bandymas klausytis audioknygos. Aš sunkiai priimu garsinę informaciją: nesiklausau radijo, nelabai linkusi ir į muziką. Audioknygas vis atidėliojau, bet turiu pripažinti, kad tai puikus būdas multitaskinimui - "skaityti" dirbant dar ką nors.

John Galsworthy "Forsaitų saga" 1, arba Savininkai

Jei yra toks dalykas kaip skaitymo malonumas, tai nuo šiol jis man asocijuosis su "Forsaitų saga". Ką tik perskaičiau pirmąją dalį. Neseniai LTV rodė "Sagos" serijas, kurias su malonumu žiūrėjau. Knygos ėmiausi tik po to, šiek tiek baiminausi, kad bus nuobodu, kadangi jau buvo žinoma įvykių seka. Bet nieko panašaus - skaičiau godžiai, geroms knygoms visada atsiras vietos mano galvoje.