Praleisti ir pereiti prie pagrindinio turinio

John Katzenbach "Pamišėlio istorija", arba Bėgimas paskui Angelą

Johno Katzenbacho romanas "Pamišėlio istorija" buvo visai neblogas skaitinys. Tai intelektualinis trileris, o tai tikrai nedažnai pasitaiko.

J. Katzenbachas šiame detektyve panyra į žmogaus sąmonės paribius: pasakoja pamišėlio vardu ir naršo po jo sąmonę.
Buvo daug lengviau, kai aš buvau dar jaunas, ir viskas, ką teturėjau daryti - tai klausyti balsų. Didžiąją laiko dalį jie netgi nebuvo blogi. Paprastai jie būdavo silpnučiai, lyg slėnyje nykstantys aidai, arba tarsi vaikai, vienas kitam šnabždantys paslaptis žaidimų kambario kamputyje, tačiau kai reikalai darydavosi įtempti, balsai tuoj pagarsėdavo. Apskritai manieji balsai nereikalaudavo, jie labiau, sakykim, siūydavo. Patardavo. Teiraudavosi. Kartais truputį įkyrėdavo, tarsi senmergė senelio sesuo, kuri dalyvauja visose šeimos šventėse, nors neaišku, kuriems galams jos ten reikia, ir kuri dažniausiai lepteli ką nors storžieviško, kvailo ar nekorektiško, tačiau visi tai ignoruoja.
Francis - Paukštelis - apgydytas pamišėlis gyvena įprastą, gana normalų gyvenimą visuomenėje: valstybės skirtame vieno kambario bute, su paskirtais socialiniais darbuotojais, nuolatinėmis vaistų dozėmis, pašaliniais jų poveikiais ir dar didesnėmis dozėmis, kad tuos poveikius pašalintų. Gyvena "normaliai", kol jo nepasiekia Valstybinės Vakarų ligoninės, kuriame jis buvo gydytas, atsiųstas vokas su visais jame slypinčiais demonais.

Ir štai - Paukštelio galvoje atgimsta visa istorija, kaip prieš dvidešimt metų jis papuolė į ligoninę. Keistas pasaulis, kur neaišku, kur riba tarp tikrovės ir haliucinacijų. Pasaulis, padalintas į dvi barikadų puses: pacientų ir gydytojų, tačiau ir tiems, ir aniems galima priskirti diagnozes, ir netgi pastariesiems aiškesnes.

Ir dar šiame pasaulyje - Valstybinėje Vakarų ligoninėje - pradeda dėtis keisti dalykai: žmogžudystės, savižudybės, naktimis ligoninės koridoriais slankiojantis Angelas... Jau net nebeaišku, ar įmanoma suvesti tų nelaimingų atsitikimų galus. Tai žmogžudystės ar nelaimingi atsitikimai? Suteikė ligoninė prieglobstį žudikui maniakui ar ne? Kaip surasti kaltininką?

Tempas labai intensyvus, nuolat lydi didžiulė įtampa: begalinis bėgimas paskui Angelą, kuris net nežinia ar egzistuoja iš tiesų. Nes neaišku, ar galima pasitikėti ligos ir vaistų pažeista sąmone.

Dinamiškas, įtemptas, puikiai parašytas trileris, papildytas šalutinėmis egzistencinėmis temomis. Skaityti verta. Tai sako ir dar vienas puikus atsiliepimas apie šią knygą: skaityta.lt.

 Mano vertinimas: 4+/5 

Leidykla: "Tyto alba"
Leidimo metai: 2006
Originalo metai: 2004
Originalo pavadinimas: "The Madman's Tale"
Puslapių: 605
Knyga: iš skaityklės
Kainavo: 0 Lt

Komentarai

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

Petras Cvirka "Frank Kruk", arba Kaimo jurgis užkariauja Ameriką

Mokykloje ir universitete skaičiau visus lietuvių rašytojus, ką reikėjo ir ko nereikėjo, pagal programą ir ne pagal ją. Bet Petro Cvirkos "Frank Kruk" taip ir liko neperskaitytas. Tad pamačiusi bibliotekos mainų lentynoje atiduodamą šią P. Cvirkos knygą, pačiupau ir įsimečiau į rankinę.

Selma Lagerlöf "Portugalijos karalius"

SelmosLagerlöf romanas "Portugalijos karalius" buvo pirmas bandymas klausytis audioknygos. Aš sunkiai priimu garsinę informaciją: nesiklausau radijo, nelabai linkusi ir į muziką. Audioknygas vis atidėliojau, bet turiu pripažinti, kad tai puikus būdas multitaskinimui - "skaityti" dirbant dar ką nors.

John Galsworthy "Forsaitų saga" 1, arba Savininkai

Jei yra toks dalykas kaip skaitymo malonumas, tai nuo šiol jis man asocijuosis su "Forsaitų saga". Ką tik perskaičiau pirmąją dalį. Neseniai LTV rodė "Sagos" serijas, kurias su malonumu žiūrėjau. Knygos ėmiausi tik po to, šiek tiek baiminausi, kad bus nuobodu, kadangi jau buvo žinoma įvykių seka. Bet nieko panašaus - skaičiau godžiai, geroms knygoms visada atsiras vietos mano galvoje.