Praleisti ir pereiti prie pagrindinio turinio

Ruta Sepetys "Nelengvu keliu", arba Viešnamio užkulisiai

Visai neblogas skaitinys, tas Rūtos Šepetys romanas "Nelengvu keliu".

Kokios nors premijos ši knyga negaus, filmas irgi vargu ar bus sukurtas pagal šią istoriją. Tačiau šioje knygoje viskas aišku, suprantama ir su cinkeliu.

Vertingiausia, ką turi šis romanas, - šeštojo dešimtmečio ir Naujojo Orleano atmosfera. Šarmingas laikmetis su visais reikiamais americana akcentais: motociklais, siaurais džinsais, pirštinaitėmis, limuzinais, muzika... O dar egzotiškojo Naujojo Orleano raudonųjų žibintų kvartalai: margaspalvė publika su įvairiausiais personažais. Viešnamio madame, spalvingos prostitučių asmenybės, gangsteriai ir plėšikėliai, vudu kerėtojos ir t.t.

Rašytoja rėmėsi tikrais istoriniais faktais, rašydama apie Naujojo Orleano viešnamius. Ją įkvėpė Christine Wiltz knyga "Paskutinė viešnamio šeiminbinkė: Naujojo Orleano nusikalstamo pasaulio gyvenimas". Ir tas gyvenimas tikrai spalvingas.
Atsilošiau ir šiek tiek atleidau vairą, pro miglą žiūrėdama į žibintų apšviestą pilką kelią. Man skaudėjo pirštus. Automobilyje buvo tamsu, tik žibėjo radijo imtuvo skalė - vietinė stotis transliavo Henką Viljamsą. Apie ką aš galvojau? O jeigu kas nors mane matė? Aš šokau į akis Šarlotės dėdei, įžūliai įrodinėdama, kad jis meluoja. Pabudo mano orumas. Orumas paėmė viršų, kai jis pažvelgė į mane kaip į šiukšlę. Na, o jeigu jis grįžo ir viską papasakojo Evandželinai, ir Evandželina jį nuramino: "Et, nesijaudink, juk ji tiesiog prostitutės duktė", ir tuomet jis viską išklos poniai Lokvel, o ponia Lokvel išklos Šarlotei? 
Aš nekenčiau Naujojo Orleano. 
Ne, Naujasis Orleanas nekentė manęs.
Rašytoja sukūrė daug skirtingų ir, kas svarbiausia, kontrastingų personažų. Būtent tie kontrastai sukelia susidomėjimą ir intrigą. Prostitutė ir jos protinga, gabi duktė; išsilavinęs, muzikalus, apsiskaitęs knygyno savininkas ir pašėlęs gražuolis motociklininkas ir t.t. Dar ji įpynė šiokį tokį meilės trikampėlį, siekiamų/nepasiekiamų svajonių kupiną pagrindinės herojės ateitį, nusikalstamo pasaulio ir viešnamio užkulisius ir kiekviename skyriuje - po kabliuką, vedantį prie naujos intrigos ir verčiantį skaityti toliau. Taip ir nepastebėjau, kaip ši knyga greitai susiskaitė.

Perskaičius knygą, lydi panašus jausmas kaip ir po šios rašytojos romano "Tarp pilkų debesų". Tai gana vidutiniška rašytoja, bet ji moka surasti įdomias temas ir sukurti jaudinančią atmosferą. Ir, manau, tai ne paskutinė jos knyga.

Mano vertinimas: 4/5 

Leidykla: "Alma littera"
Leidimo metai: 2013
Originalo metai: 2013
Originalo pavadinimas: "Out of the Easy"
Puslapių: 280
Knyga: pasiskolinta
Kainavo: 0 Lt

Komentarai

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

Selma Lagerlöf "Portugalijos karalius"

SelmosLagerlöf romanas "Portugalijos karalius" buvo pirmas bandymas klausytis audioknygos. Aš sunkiai priimu garsinę informaciją: nesiklausau radijo, nelabai linkusi ir į muziką. Audioknygas vis atidėliojau, bet turiu pripažinti, kad tai puikus būdas multitaskinimui - "skaityti" dirbant dar ką nors.

Ilfas ir Petrovas "Dvylika kėdžių", arba Kėdžių karštligė

Sėkmingas "Aukso veršio" debiutas mano skaitraštyje paskatino kuo greičiau imtis ir kitos tų pačių autorių - Iljos Ilfo ir Jevgenijaus Petrovo - knygos "Dvylika kėdžių".

Nikas Kazandzakis "Graikas Zorba", arba Patriarchalinio gyvenimo garbinimas

Suprantu, kodėl Niko Kazandzakio knyga "Graikas Zorba" yra laikoma klasika, kodėl sulaukė ekranizacijų bei teatrinių pastatymų. Tai labai ryški knyga: sodrus tekstas, ryškūs charakteriai, spalvinga Kretos valstiečių ir darbininkų aplinka. Tačiau kaip kartais būna su klasika: supranti knygos vertę, bet ji tavęs vis tiek nepasiekia.