Praleisti ir pereiti prie pagrindinio turinio

John Irving "Naujojo Hampšyro viešbutis"

Painus ir tirštas Johno Irvingo "Naujojo Hampšyro viešbutis". Su J. Irvingu mane sieja panašūs ryšiai kaip ir su Harukiu Murakamiu: mane tarsi hipnotizuoja jų romanai, ir nesinori imtis jokių analizių. Man atrodo, kad J. Irvingas iš tų rašytojų, kurie gyvenimą baigia beprotnamiuose, nes nebesusitvarko su jų galvoje gyvenančiomis istorijomis ir personažais. Ir man dažnai labai smalsu, kas ten toje galvoje dedasi...

Romane "Naujojo Hampšyro viešbutis" tas "pamišimas" akivaizdus. Daugybė keistenybių: įvairiausi personažai, meškos, cirkai, neūžaugos, mirtys, išprievartavimai, prostitutės, radikalai, bombos, incestas... Romano centre - keista šeimyna, tiesiog ištisas nesusipratimų rinkinys.
- O tu Dieve, - tarė Sabrina, ir aš panorau, kad "Naujojo Hampšyro" viešbutyje įvyktų kas nors, kas atitrauktų visų dėmesį, kad nebesijausčiau taip nesmagiai (kaip visada) galvodamas, kaip iš šalies atrodo mūsų šeima. 
- Supranti, - po daugelio metų pasakė man Franė, - mes nesam ekscentriški ar keisti. Vienas kitam, - pridūrė, - mes įprasti kaip oras.
Internete sklando J. Irvingo lentelės su pasikartojančiais jo kūrybos elementais: Naujoji Anglija, prostitutės, imtynės, Viena, lokiai, mirtini atsitikimai, miręs vienas iš tėvų, filmo kūrimas ar scenarijaus rašymas, rašytojai. Ir "Naujojo Hampšyro viešbutis" papuola į visas grafas: Ir, tiesą pasakius, nežinau, ką rašytojas bandė ar nebandė pasakyti, ką reikėtų iškapstyti ir išanalizuoti. Tiesiog buvo įdomu skaityti, vinguriuoti tais įvykių posūkiais ir stebėtis rašytojo vaizduote. 

1984 metais pagal knygą buvo sukurtas ir filmas.


Filmo dar nemačiau, bet tikiuosi pažiūrėti - iš tokios knygos negalėjo gautis niekas kitas, tik juodoji komedija.

Mano vertinimas: 4/5 

Leidykla: "Alma littera"
Leidimo metai: 2009
Originalo metai: 1981
Originalo pavadinimas: "The Hotel New Hampshire"
Puslapių: 552
Knyga: iš "Maximos"
Kainavo: 20 Lt

Komentarai

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

Petras Cvirka "Frank Kruk", arba Kaimo jurgis užkariauja Ameriką

Mokykloje ir universitete skaičiau visus lietuvių rašytojus, ką reikėjo ir ko nereikėjo, pagal programą ir ne pagal ją. Bet Petro Cvirkos "Frank Kruk" taip ir liko neperskaitytas. Tad pamačiusi bibliotekos mainų lentynoje atiduodamą šią P. Cvirkos knygą, pačiupau ir įsimečiau į rankinę.

Selma Lagerlöf "Portugalijos karalius"

SelmosLagerlöf romanas "Portugalijos karalius" buvo pirmas bandymas klausytis audioknygos. Aš sunkiai priimu garsinę informaciją: nesiklausau radijo, nelabai linkusi ir į muziką. Audioknygas vis atidėliojau, bet turiu pripažinti, kad tai puikus būdas multitaskinimui - "skaityti" dirbant dar ką nors.

John Galsworthy "Forsaitų saga" 1, arba Savininkai

Jei yra toks dalykas kaip skaitymo malonumas, tai nuo šiol jis man asocijuosis su "Forsaitų saga". Ką tik perskaičiau pirmąją dalį. Neseniai LTV rodė "Sagos" serijas, kurias su malonumu žiūrėjau. Knygos ėmiausi tik po to, šiek tiek baiminausi, kad bus nuobodu, kadangi jau buvo žinoma įvykių seka. Bet nieko panašaus - skaičiau godžiai, geroms knygoms visada atsiras vietos mano galvoje.