Praleisti ir pereiti prie pagrindinio turinio

Margaret Atwood "Aklasis žudikas", arba Po plonu gerų manierų ledo sluoksniu...

Gavau iš Margaret Atwood, ko ir tikėjausi: intelektualaus teksto ir feministinių motyvų. Romanas "Aklasis žudikas" - nuostabiai parašytas dar vienas puikios rašytojos opusas, Bukerio premijos laimėtojas.

M. Atwood rašo aštriai, taikliai, intelektualiai ir aktualiai. Savo kūriniuose ji įpina fantastinės literatūros motyvų - aš ją laikau savotiška Kurto Vonneguto antrininke, sijonuotu Kurtu Vonnegutu.

Tai istorinis romanas apie tarpukario ir pokario gyvenimą Kanadoje - dviejų seserų istorija su nelaimingos meilės ir dar nelaimingesnio gyvenimo prieskoniu. Tarp šių nusigyvenusio fabrikanto dukrų ir socialistinėms idėjoms pritariančio jaunuolio, ieškomo nusikaltėlio, yra meilės trikampis. Visas romanas paremtas klausimu, kuri iš seserų yra šio jaunuolio meilužė ir kuri parašė visuomenėje didžiulį ažiotažą sukėlusį romaną.

M. Atwood, kaip ir visada, čia rašo apie moteris, kurioms primesti socialiniai vaidmenys, ir kas iš to išsivysto. Tai veda į tragediją, savigraužą, žlugimą.
Ričardas laikėsi etiketo. Aš irgi. Mudu eidavome į kokteilių subuvimus, pietus, drauge atvykdavome ir išvykdavome, Ričardas visados mane vesdavosi už alkūnės. Mudu įpratome prieš pietus visada išgerti vieną, du arba tris stikliukus; ilgainiui aš įsmilau į džiną, atmieštą čia tokiu, čia kitokiu gėrimu arba suvis gryną, tačiau visada žinodavau saiką, kol jausdavau, jog dar tvirtai stoviu ant kojų ir valdau liežuvį. Mudu puikiai laikydavomės paviršiuje - slysdavome plonyčiu gerų manierų ledo sluoksniu, po kuriuo glūdėjo tamsi gelmė: kai tik jis ištirps - nugrimsi į dugną. 
Pusiau gyvenimas vis geriau nei jokio gyvenimo.
M. Atwood man vis labiau patinka, mane stebina žodžio galia ir teksto gylis, kurį rašytoja sugeba išgauti. Gal jau galiu vadinti ją mėgstamiausia rašytoja?

Įvertinimas: 5/5

Leidykla: "Alma littera"   
Leidimo metai: 2003
Puslapių: 584
Originalo metai: 2000
Originalo pavadinimas: "The Blind Assassin"

Komentarai

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

Nikas Kazandzakis "Graikas Zorba", arba Patriarchalinio gyvenimo garbinimas

Suprantu, kodėl Niko Kazandzakio knyga "Graikas Zorba" yra laikoma klasika, kodėl sulaukė ekranizacijų bei teatrinių pastatymų. Tai labai ryški knyga: sodrus tekstas, ryškūs charakteriai, spalvinga Kretos valstiečių ir darbininkų aplinka. Tačiau kaip kartais būna su klasika: supranti knygos vertę, bet ji tavęs vis tiek nepasiekia.

Selma Lagerlöf "Portugalijos karalius"

SelmosLagerlöf romanas "Portugalijos karalius" buvo pirmas bandymas klausytis audioknygos. Aš sunkiai priimu garsinę informaciją: nesiklausau radijo, nelabai linkusi ir į muziką. Audioknygas vis atidėliojau, bet turiu pripažinti, kad tai puikus būdas multitaskinimui - "skaityti" dirbant dar ką nors.

Petras Cvirka "Frank Kruk", arba Kaimo jurgis užkariauja Ameriką

Mokykloje ir universitete skaičiau visus lietuvių rašytojus, ką reikėjo ir ko nereikėjo, pagal programą ir ne pagal ją. Bet Petro Cvirkos "Frank Kruk" taip ir liko neperskaitytas. Tad pamačiusi bibliotekos mainų lentynoje atiduodamą šią P. Cvirkos knygą, pačiupau ir įsimečiau į rankinę.