Praleisti ir pereiti prie pagrindinio turinio

Bukerio premija - jamaikiečiui

Bukerio premija vakar vakare buvo atiduota jamaikiečiui rašytojui Marlonui Jamesui ir jo knygai "Trumpa septynių žmogžudysčių istorija" (A Brief History of Seven Killings"). Pirmą kartą šio apdovanojimo istorijoje prizą pelnė šios tautybės atstovas, taip pat - nepriklausomas leidėjas "Oneworld Publications".

Knygos veiksmas vyksta 1970-aisiais Kingstone, gimtajame rašytojo mieste. Tai tirštas, daugiasluoksnis epas apie smurtą, politiką ir muziką.

Kas buvo trumpajame sąraše, galite pažiūrėti čia

Komentarai

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

Petras Cvirka "Frank Kruk", arba Kaimo jurgis užkariauja Ameriką

Mokykloje ir universitete skaičiau visus lietuvių rašytojus, ką reikėjo ir ko nereikėjo, pagal programą ir ne pagal ją. Bet Petro Cvirkos "Frank Kruk" taip ir liko neperskaitytas. Tad pamačiusi bibliotekos mainų lentynoje atiduodamą šią P. Cvirkos knygą, pačiupau ir įsimečiau į rankinę.

V. E. Schwab "A Darker Shade of Magic", arba Sluoksniuotas magiškas Londonas

Po "Hario Poterio" man norėjosi dar magijos. Todėl ėmiausi jau senokai Booktube šmėkščiojančio V. E. Schwab fantazy romano "A Darker Shade Of Magic"/"Tamsesnysis magijos atspalvis". Ir jis, pasirodo, tikrai tikrai puikus.

Karen Blixen "Iš Afrikos", arba Besiužetis romanas

Po Marko Twaino dar vienas nevykęs susitikimas su klasika - šįkart su Karen Blixen ir jos autobiografiniu romanu "Iš Afrikos". Man visiškai nepatiko ir dėl to net kažkokį liūdesį pajutau. Filmas buvo puikus, ir po jo šį romaną medžiojau ilgai ir norėjau perskaityti gal net kokį dešimtmetį, jei ne daugiau. Ilgai lauktas susitikimas pagaliau įvyko, bet lūkesčiai taip ir liko lūkesčiais.