Praleisti ir pereiti prie pagrindinio turinio

Neil Geiman "Anansio vaikai", arba Dievo-voro nutikimai

Oi, Anansi, Anansi, iš afrikietiškų pasakų pažįstamas herojau... Koks man tavo gyvenimas šitoj Neilo Geimano knygoj buvo neįdomus...

Dėl N. Geimano kūrybos alpsta užsienio skaitytojai, alpo ir lietuvių tinklaraštininkai pasirodžius "Anansio vaikams". O man - pff, šnipštas... Nepatiko. 

Man rašytojo humoras pasirodė nejuokingas, siužetas - toks apynormalis. Personažai gal per daug stereotipiški, nepaisant to, kad rašoma apie voradievį Anansį. Anansis šiaip jau yra Afrikos pasakų personažas - gudrus ir klastingas voras, dažnai visus apgaudinėjantis ir skriaudžiantis kitus. Knygos anotacijoje lyg ir sakoma - Karibų. Na, gal ir Karibų taip pat...

Pagal siužetą, Anansis, voras-dievas, yra Storulio Čarlio, eilinio žmogelio, nuobodaus buhalterio, tėvas. 
- Jis nebuvo dievas, - švelniai tarė jis. - Dievai ypatingi. Mitiniai. Jie daro stebuklus. 
- Būtent. Negalėjome tau pasakyti, kol jis buvo gyvas, bet dabar jo nebėra, jokios žalos nebebus. 
- Jis nebuvo dievas. Jis buvo mano tėtis. 
- Gali būti ir vienas, ir kitas. Pasitaiko.
O dar yra ir brolis-nebrolis, kadaise magijos pagalba atskirtas nuo Čarlio. Žinoma, Čarlis gyvena nuobodų ir neįdomų gyvenimą, apie savo tėvo kilmę ir brolį nieko nežino, o po tam tikrų įvykių viskas nukrenta iš dangaus su griausmu. Gyvenimas visiškai pasikeičia, nežinia, ar į gerąją pusę. Chaosas ir realiame pasaulyje, ir kažkokiame paraleliniame dievų slėnyje.

Kai perskaičiau iki dievų pasaulyje vykstančios scenos, kai Čarlis susitinka keistus žmones-gyvūnus, supratau, ką man knyga primena. Žinot tuos amerikiečių mokyklose ir darželiuose statomus vaikiškus spektalius, kur vaikai stypčioja su kalakutų, medžių kostiumais ar nevykusiomis linkolniškomis barzdomis? Nebuvo taaaip smarkiai blogai, kaip tos teatro parodijos, bet tas ryškus amerikietiškos, ir ne itin skanios, kultūros atspalvis buvo jaučiamas gana smarkiai.

Kalbos stilius - lengvas. N. Geimanas - komiksų kūrėjas, scenaristas. Todėl tas stiliaus lengvumas jaučiamas, bet bendras įspūdis apie knygą toks meh, nors tikėjausi tikrai kažko šmaikštaus. 

Mano įvertinimas: 2/5

Leidykla: "Vaga"    
Leidimo metai: 2011
Puslapių: 384
Originalo metai: 2008
Originalo pavadinimas: "Anansi Boys"

Komentarai

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

Petras Cvirka "Frank Kruk", arba Kaimo jurgis užkariauja Ameriką

Mokykloje ir universitete skaičiau visus lietuvių rašytojus, ką reikėjo ir ko nereikėjo, pagal programą ir ne pagal ją. Bet Petro Cvirkos "Frank Kruk" taip ir liko neperskaitytas. Tad pamačiusi bibliotekos mainų lentynoje atiduodamą šią P. Cvirkos knygą, pačiupau ir įsimečiau į rankinę.

V. E. Schwab "A Darker Shade of Magic", arba Sluoksniuotas magiškas Londonas

Po "Hario Poterio" man norėjosi dar magijos. Todėl ėmiausi jau senokai Booktube šmėkščiojančio V. E. Schwab fantazy romano "A Darker Shade Of Magic"/"Tamsesnysis magijos atspalvis". Ir jis, pasirodo, tikrai tikrai puikus.

Karen Blixen "Iš Afrikos", arba Besiužetis romanas

Po Marko Twaino dar vienas nevykęs susitikimas su klasika - šįkart su Karen Blixen ir jos autobiografiniu romanu "Iš Afrikos". Man visiškai nepatiko ir dėl to net kažkokį liūdesį pajutau. Filmas buvo puikus, ir po jo šį romaną medžiojau ilgai ir norėjau perskaityti gal net kokį dešimtmetį, jei ne daugiau. Ilgai lauktas susitikimas pagaliau įvyko, bet lūkesčiai taip ir liko lūkesčiais.