Praleisti ir pereiti prie pagrindinio turinio

R. D. Wingfield "Frosto žiema", arba Tas pats senasis Frostas

Naujas romanas iš Frosto serijos - Rodney Davido Wingfieldo "Frosto žiema". Ko tikitės iš Frosto serijos, viską gausite ir šioje dalyje.

Jos schema bemaž identiška ankstesniems romanams: iškrypėliai ir žiaurūs nusikaltimai, nejauki trintis ir subordinacijos trūkumas nuovadoje, grubus nevala Frostas, nusikaltimus sprendžiantis keisčiausiais būdais.
Kažkas pasibeldė, ir inspektorius atsigręžė į duris perpykęs. Po šimts velnių, dega raudona lemputė, jis kvočia įtariamąjį žmogžudyste! Inspektorius dūrė pirštu į duris, ir Simsas nuėjo jų atidaryti. Seržantas Velsas, užuot kalbėjęs su konstebliu, išsikvietė į koridorių Frostą. Reikalas buvo skubus. 
- Džekai, skambino iš ligoninės. Viverio motinos būklė blogėja. Daktarai nori, kad jis atvažiuotų. 
Frostas išsiėmė cigaretę, greitosiomis patraukė kelis dūmus ir sumynė nuorūką į grindis. 
- Rado, kada galuotis. Nukvakusi senė! - suniurzgė.
Net gali nuspėti, kokius personažus sutiks Frostas šįkart, o kas vyksta nuovadoje, tai apskritai pažįstama iki kaulų čiulpų.

Dviprasmiškos nuotaikos mane aplankė skaitant šį romaną: viena vertus, malonu patirti tą saugumo jausmą, kai žinai, ko tikėtis, kita vertus - tai jau pradeda nusibosti. 

Žodžiu, ir gerai, ir blogai vienu metu. Bet tai juk vadinama rašytojo stiliumi, ar ne?

Na, o kas ir kaip vyksta, net neatskleisiu. Negadinsiu malonumo. Apskritai, detektyvai - nemėgstamiausias mano žanras apžvalgoms rašyti. Stilistinių priemonių čia nelabai rasi, lieka tik siužetas, kurį baisu atskleisti. Tik tiek, kad Frostui šįkart gresia tikrai dideli nemalonumai. Bet, kita vertus, kada jie jam negrėsė?..

Mano įvertinimas: 3/5

Leidykla: "Briedis"    
Leidimo metai: 2015
Puslapių: 616
Originalo metai: 1999
Originalo pavadinimas: "Winter Frost"

Komentarai

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

Petras Cvirka "Frank Kruk", arba Kaimo jurgis užkariauja Ameriką

Mokykloje ir universitete skaičiau visus lietuvių rašytojus, ką reikėjo ir ko nereikėjo, pagal programą ir ne pagal ją. Bet Petro Cvirkos "Frank Kruk" taip ir liko neperskaitytas. Tad pamačiusi bibliotekos mainų lentynoje atiduodamą šią P. Cvirkos knygą, pačiupau ir įsimečiau į rankinę.

Selma Lagerlöf "Portugalijos karalius"

SelmosLagerlöf romanas "Portugalijos karalius" buvo pirmas bandymas klausytis audioknygos. Aš sunkiai priimu garsinę informaciją: nesiklausau radijo, nelabai linkusi ir į muziką. Audioknygas vis atidėliojau, bet turiu pripažinti, kad tai puikus būdas multitaskinimui - "skaityti" dirbant dar ką nors.

John Galsworthy "Forsaitų saga" 1, arba Savininkai

Jei yra toks dalykas kaip skaitymo malonumas, tai nuo šiol jis man asocijuosis su "Forsaitų saga". Ką tik perskaičiau pirmąją dalį. Neseniai LTV rodė "Sagos" serijas, kurias su malonumu žiūrėjau. Knygos ėmiausi tik po to, šiek tiek baiminausi, kad bus nuobodu, kadangi jau buvo žinoma įvykių seka. Bet nieko panašaus - skaičiau godžiai, geroms knygoms visada atsiras vietos mano galvoje.