Praleisti ir pereiti prie pagrindinio turinio

R. D. Wingfield "Frosto žiema", arba Tas pats senasis Frostas

Naujas romanas iš Frosto serijos - Rodney Davido Wingfieldo "Frosto žiema". Ko tikitės iš Frosto serijos, viską gausite ir šioje dalyje.

Jos schema bemaž identiška ankstesniems romanams: iškrypėliai ir žiaurūs nusikaltimai, nejauki trintis ir subordinacijos trūkumas nuovadoje, grubus nevala Frostas, nusikaltimus sprendžiantis keisčiausiais būdais.
Kažkas pasibeldė, ir inspektorius atsigręžė į duris perpykęs. Po šimts velnių, dega raudona lemputė, jis kvočia įtariamąjį žmogžudyste! Inspektorius dūrė pirštu į duris, ir Simsas nuėjo jų atidaryti. Seržantas Velsas, užuot kalbėjęs su konstebliu, išsikvietė į koridorių Frostą. Reikalas buvo skubus. 
- Džekai, skambino iš ligoninės. Viverio motinos būklė blogėja. Daktarai nori, kad jis atvažiuotų. 
Frostas išsiėmė cigaretę, greitosiomis patraukė kelis dūmus ir sumynė nuorūką į grindis. 
- Rado, kada galuotis. Nukvakusi senė! - suniurzgė.
Net gali nuspėti, kokius personažus sutiks Frostas šįkart, o kas vyksta nuovadoje, tai apskritai pažįstama iki kaulų čiulpų.

Dviprasmiškos nuotaikos mane aplankė skaitant šį romaną: viena vertus, malonu patirti tą saugumo jausmą, kai žinai, ko tikėtis, kita vertus - tai jau pradeda nusibosti. 

Žodžiu, ir gerai, ir blogai vienu metu. Bet tai juk vadinama rašytojo stiliumi, ar ne?

Na, o kas ir kaip vyksta, net neatskleisiu. Negadinsiu malonumo. Apskritai, detektyvai - nemėgstamiausias mano žanras apžvalgoms rašyti. Stilistinių priemonių čia nelabai rasi, lieka tik siužetas, kurį baisu atskleisti. Tik tiek, kad Frostui šįkart gresia tikrai dideli nemalonumai. Bet, kita vertus, kada jie jam negrėsė?..

Mano įvertinimas: 3/5

Leidykla: "Briedis"    
Leidimo metai: 2015
Puslapių: 616
Originalo metai: 1999
Originalo pavadinimas: "Winter Frost"

Komentarai

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

Selma Lagerlöf "Portugalijos karalius"

SelmosLagerlöf romanas "Portugalijos karalius" buvo pirmas bandymas klausytis audioknygos. Aš sunkiai priimu garsinę informaciją: nesiklausau radijo, nelabai linkusi ir į muziką. Audioknygas vis atidėliojau, bet turiu pripažinti, kad tai puikus būdas multitaskinimui - "skaityti" dirbant dar ką nors.

Высоцкий. Спасибо, что живой / Vysockis. Ačiū, kad gyvas (2010)

Daug kalbų, daug piaro, daug įvairių recenzijų ir atsiliepimų, daug paslapčių - praeitų metų pabaigoje pasirodė filmas "Vysockis. Ačiū, kad gyvas". Rusijoje jis muša lankomumo rekordus. Filmas pastatytas apie Sovietų Sąjungos legendą - aktorių, dainininką Vladimirą Vysockį. Man jis - jokia legenda, bet filmas neprastas.

Elif Shafak "Ledinukų rūmai", arba Stambulo kaleidoskopas

Elif Shafak "Ledinukų rūmai" - ką tik šią knygą perskaitė Knygų žiurkės. Beveik galėčiau nerašyti apžvalgos, nes pasirašau po kiekvienu jų apžvalgos žodžiu. Viskas gerai, ir ne viskas gerai.