Praleisti ir pereiti prie pagrindinio turinio

Spręsk apie knygą iš viršelio...

Via buzzfeed.com
Knygų ir gero dizaino mylėtojams - gražiausi 2015 metų užsienio knygų viršeliai: http://www.buzzfeed.com/jarrylee/34-of-the-most-beautiful-book-covers-of-2015#.xr8vv3m8P

Jei ir Lietuvoje būtų renkami geriausi ne tik vertėjai ar rašytojai, bet ir knygų dizaineriai, gal situacija būtų gražesnė. Nes dabar pažiūrėjus į lietuviškus viršelius, atrodo, kad visi leidėjai ir dizaineriai vadovaujasi vienu moto: "Nespręsk apie knygą iš viršelio."

Komentarai

  1. O taip! Vienok ne dizaineriai renkasi leidėjus, o leidėjai "dizainerius". Čia užburtas lietuviškas ratas: tiražai maži, knygos t.b. įperkamos, vadinasi gero dizainerio neįpirksi (o gal ir įpirksi, bet godumas nugali, čia reikia žinoti vidinę leidybos virtuvę). O tas, kuris keturiom kryptim geba stumdyti paveikslėlius ir šriftus, dar nereiškia, kad gali būti vadinamas dizaineriu...P.S. Pagarba už nuolatinį alkį literatūrai!

    AtsakytiPanaikinti
  2. Beje, pasigedau jūsų tinklaraštyje meniu "Mano Top 10" (kad ir nuoat kintančio), kuris apibendrintų procesą.

    AtsakytiPanaikinti

Rašyti komentarą

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

Selma Lagerlöf "Portugalijos karalius"

SelmosLagerlöf romanas "Portugalijos karalius" buvo pirmas bandymas klausytis audioknygos. Aš sunkiai priimu garsinę informaciją: nesiklausau radijo, nelabai linkusi ir į muziką. Audioknygas vis atidėliojau, bet turiu pripažinti, kad tai puikus būdas multitaskinimui - "skaityti" dirbant dar ką nors.

Nikas Kazandzakis "Graikas Zorba", arba Patriarchalinio gyvenimo garbinimas

Suprantu, kodėl Niko Kazandzakio knyga "Graikas Zorba" yra laikoma klasika, kodėl sulaukė ekranizacijų bei teatrinių pastatymų. Tai labai ryški knyga: sodrus tekstas, ryškūs charakteriai, spalvinga Kretos valstiečių ir darbininkų aplinka. Tačiau kaip kartais būna su klasika: supranti knygos vertę, bet ji tavęs vis tiek nepasiekia.

Ilfas ir Petrovas "Dvylika kėdžių", arba Kėdžių karštligė

Sėkmingas "Aukso veršio" debiutas mano skaitraštyje paskatino kuo greičiau imtis ir kitos tų pačių autorių - Iljos Ilfo ir Jevgenijaus Petrovo - knygos "Dvylika kėdžių".