Praleisti ir pereiti prie pagrindinio turinio

Katja Kettu "Už nuodėmes bus atleista", arba Begėdiška meilė

Katja Kettu

Katjos Kettu romane "Už nuodėmes bus atleista" baisu kaip pragare. Parašyta gerai, labai gerai, bet skaičiau ir negalėjau sulaukti pabaigos - kaip kokio siaubo filmo.

Romane aprašomi paskutinieji Antrojo pasaulio karo metai Suomijoje. Pagrindinė knygos veikėja - pribuvėja. Žvairaakė - atstumtoji, keistuolė, žiniuonė, medicinica, Fräulein Schwester. Johanas - vokiečių karininkas. Tarp jų įsiplieskia gaivališka, nevaldoma aistra. Toji jų meilė vystosi karo žiaurumų fone ir pati yra tokia - grėsminga, žiauri, pilna instinktų, gėdos, kaltės.
Jeigu šitą gausiu, kito neprašysiu. Goslumą patyriau, tavo meilę patyriau. Po šituo dangum buvai įėjęs į mane visokiom gulsčiom ir visokiais būdais, geismo perimta aš šnopavau ir rėkiau į erdves. Tavęs turėjau iki valios. Bet tik dabar supratau, kad ant pimpalo galo meilės nėra, o tik nuovargis, skausmas, visokie uždegimai, ryto saulės nutviekstas ilgesys ir nenuplaunama gėda. 
Aš pajutau karo dantis.
Tai šiurkšti, šalta, niūri, kraupi istorija. Geriau ir vaizdingiau aprašytos atmosferos pavyzdžių aš net neatsimenu. Taip viskas vaizdžiai nupasakota, kad net fiziškai jauti kažkokį glitumą ant rankų.

Man visko net buvo per daug. Per daug šleikštulio ir emocijų. Šiuo savo gyvenimo periodu norėčiau kažko lengvesnio, ne tokio intensyvaus. Nes dabar po šios knygos man prireikė terapijos: mano galvoj vien tik vaivorykštės ir vienaragiai. Vaivorykštės ir vienaragiai...

Mano įvertinimas: 4/5

Leidykla: "Alma littera"    
Leidimo metai: 2015
Puslapių: 327
Originalo metai: 2011
Originalo pavadinimas: "Kätilö"

Komentarai

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

Selma Lagerlöf "Portugalijos karalius"

SelmosLagerlöf romanas "Portugalijos karalius" buvo pirmas bandymas klausytis audioknygos. Aš sunkiai priimu garsinę informaciją: nesiklausau radijo, nelabai linkusi ir į muziką. Audioknygas vis atidėliojau, bet turiu pripažinti, kad tai puikus būdas multitaskinimui - "skaityti" dirbant dar ką nors.

Nikas Kazandzakis "Graikas Zorba", arba Patriarchalinio gyvenimo garbinimas

Suprantu, kodėl Niko Kazandzakio knyga "Graikas Zorba" yra laikoma klasika, kodėl sulaukė ekranizacijų bei teatrinių pastatymų. Tai labai ryški knyga: sodrus tekstas, ryškūs charakteriai, spalvinga Kretos valstiečių ir darbininkų aplinka. Tačiau kaip kartais būna su klasika: supranti knygos vertę, bet ji tavęs vis tiek nepasiekia.

Ilfas ir Petrovas "Dvylika kėdžių", arba Kėdžių karštligė

Sėkmingas "Aukso veršio" debiutas mano skaitraštyje paskatino kuo greičiau imtis ir kitos tų pačių autorių - Iljos Ilfo ir Jevgenijaus Petrovo - knygos "Dvylika kėdžių".