Praleisti ir pereiti prie pagrindinio turinio

Katja Kettu "Už nuodėmes bus atleista", arba Begėdiška meilė

Katja Kettu

Katjos Kettu romane "Už nuodėmes bus atleista" baisu kaip pragare. Parašyta gerai, labai gerai, bet skaičiau ir negalėjau sulaukti pabaigos - kaip kokio siaubo filmo.

Romane aprašomi paskutinieji Antrojo pasaulio karo metai Suomijoje. Pagrindinė knygos veikėja - pribuvėja. Žvairaakė - atstumtoji, keistuolė, žiniuonė, medicinica, Fräulein Schwester. Johanas - vokiečių karininkas. Tarp jų įsiplieskia gaivališka, nevaldoma aistra. Toji jų meilė vystosi karo žiaurumų fone ir pati yra tokia - grėsminga, žiauri, pilna instinktų, gėdos, kaltės.
Jeigu šitą gausiu, kito neprašysiu. Goslumą patyriau, tavo meilę patyriau. Po šituo dangum buvai įėjęs į mane visokiom gulsčiom ir visokiais būdais, geismo perimta aš šnopavau ir rėkiau į erdves. Tavęs turėjau iki valios. Bet tik dabar supratau, kad ant pimpalo galo meilės nėra, o tik nuovargis, skausmas, visokie uždegimai, ryto saulės nutviekstas ilgesys ir nenuplaunama gėda. 
Aš pajutau karo dantis.
Tai šiurkšti, šalta, niūri, kraupi istorija. Geriau ir vaizdingiau aprašytos atmosferos pavyzdžių aš net neatsimenu. Taip viskas vaizdžiai nupasakota, kad net fiziškai jauti kažkokį glitumą ant rankų.

Man visko net buvo per daug. Per daug šleikštulio ir emocijų. Šiuo savo gyvenimo periodu norėčiau kažko lengvesnio, ne tokio intensyvaus. Nes dabar po šios knygos man prireikė terapijos: mano galvoj vien tik vaivorykštės ir vienaragiai. Vaivorykštės ir vienaragiai...

Mano įvertinimas: 4/5

Leidykla: "Alma littera"    
Leidimo metai: 2015
Puslapių: 327
Originalo metai: 2011
Originalo pavadinimas: "Kätilö"

Komentarai

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

Selma Lagerlöf "Portugalijos karalius"

SelmosLagerlöf romanas "Portugalijos karalius" buvo pirmas bandymas klausytis audioknygos. Aš sunkiai priimu garsinę informaciją: nesiklausau radijo, nelabai linkusi ir į muziką. Audioknygas vis atidėliojau, bet turiu pripažinti, kad tai puikus būdas multitaskinimui - "skaityti" dirbant dar ką nors.

Высоцкий. Спасибо, что живой / Vysockis. Ačiū, kad gyvas (2010)

Daug kalbų, daug piaro, daug įvairių recenzijų ir atsiliepimų, daug paslapčių - praeitų metų pabaigoje pasirodė filmas "Vysockis. Ačiū, kad gyvas". Rusijoje jis muša lankomumo rekordus. Filmas pastatytas apie Sovietų Sąjungos legendą - aktorių, dainininką Vladimirą Vysockį. Man jis - jokia legenda, bet filmas neprastas.

Elif Shafak "Ledinukų rūmai", arba Stambulo kaleidoskopas

Elif Shafak "Ledinukų rūmai" - ką tik šią knygą perskaitė Knygų žiurkės. Beveik galėčiau nerašyti apžvalgos, nes pasirašau po kiekvienu jų apžvalgos žodžiu. Viskas gerai, ir ne viskas gerai.