Praleisti ir pereiti prie pagrindinio turinio

Mika Waltari "Karina Mauno duktė", arba Permainingas likimas


Knyga apie nieką... Iš Mikos Waltario tikėjausi kažko panašaus į "Sinuhę egiptietį", bet istoriniu romanu  "Karina Mauno duktė" nusivyliau.

Karina - reali asmenybė. 16 amžiuje gimusi mergina iš prastuomenės tapo Švedijos karaliaus meiluže, o vėliau - ir karaliene. Ji patiria permainingą likimą: iš prastuomenės - į dvarą, iš karalienės sosto Švedijoje - į skurdžią trobelę tremtyje Suomijoje.

Kiek suprantu, Švedijoje (ir Suomijoje) ji gerai žinoma, gerbiama, jos kapas lankomas kaip turistinis objektas.

Tačiau man nei jos likimas, nei M. Waltario pasakojimas nepasirodė ypatingas.

Tai paprasta mergina iš liaudies, įsimylėjusi karalių. Karalius ją pastebi, pasikviečia į savo dvarą, įsimyli, suteikia galimybę mokytis, bet, kaip suprantu, jai tai nelabai sekasi. Karina aklai įsimylėjusi karalių ir yra tik jo priedas. Ji nepasižymi jokiu sumanumu, išmintimi, didingais darbais. Ir dar, ypač pačioje pradžioje, ji be galo naivi.
Ne, karalius nebūna neteisingas!
Be atsidavimo ir begalinės ištikimybės ji daugiau niekuo neturi pasigirti. Ji niekuo neypatinga. Arba M. Waltariui nepavyko to atskleisti.

Žinoma, M. Waltario rašymo stilius puikus. Ir laikmečio atmosfera atkurta gerai. Ir vertimas geras. Tačiau pats branduolys - Karinos istorija - man visiškai nuobodus ir neįdomus.

Mano įvertinimas: 2/5

Leidykla: "Tyto alba"    
Leidimo metai: 2010
Puslapių: 236
Originalo metai: 1942
Originalo pavadinimas: "Kaarina Maununtytaer"

Komentarai

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

Ana Frank "Dienoraštis", arba Holokausto simbolis

O, vargeli... Štai čia tas šedevras, dėl kurio alpsta pasaulis? Anos Frank "Dienoraštis" gula į mano labiausiai pervertintų knygų lentyną.

Airisė Merdok "Jūra, jūra...", arba Žodžių jūra

Pagaliau baigiau!.. Pradėtas skaityti Airisės Merdok (Irisės Murdoch) romanas "Jūra, jūra..." pas mane gulėjo... pusmetį? Trejetą mėnesių tai tikrai. Nukamavo, migdė. Pusės puslapio užtekdavo, kad dėčiau galvą ant pagalvės. Ši knyga nesužavėjo ir negundo domėtis šia rašytoja plačiau, nes, pasak baigiamojo žodžio, visi jos romanai panašūs. Tai filosofinio romano žanras, su kuriuo, taip pat ir to paties žanro  Josteino Gaarderio  romanais, man nepavyksta susidraugauti.

Umberto Eco "Fuko švytuoklė", arba Skaitymo kančios

Pasiklydau Umberto Eco smegenų vingių labirintuose. Nespėju paskui jo žodžius ir mintį. Pasimečiau ir pražuvau. Po velnių tą "Fuko švytuoklę"...