Praleisti ir pereiti prie pagrindinio turinio

Boris Vian "Aš ateisiu nusispjauti ant jūsų kapų", o aš spjaunu ant šios knygos

Nors apie Boriso Vian knygiūkštę buvau girdėjusi keletą teigiamų atsiliepimų, bet man ji absoliučiai nepatiko. Šūdas, ir tiek.  

Jei reikėtų pora žodžių nusakyti knygos siužetą, tai būtų: krušasi ir keršija. Knyga vos 90 puslapių, o seksas - kiekvienam puslapy. Vėliau perskaičiau, kad Borisas Vian prancūzas, tai daug kas paaiškėjo, bet knyga nuo to žavesnė netapo. Dar plius kažkokie banalūs rožinių mergaičių svaičiojimai: "ak, jūs toks žavus", "oi, jūs mane iš proto varote", "bučiuokite mane", "nebučiuokite manęs", "glamonėkite mane visą naktį", "aš jus dievinu"... Geriau vokiečių pornofilmą būčiau žiūrėjusi: krušliavos tiek pat, mažiau banalybių ir teksto. 

O svarbiausia, kad esmė ne sekse, o keršte. Baltą odą turintis vyriokas su aštuntadaliu juodaodžio krauju keršija už nužudytą savo brolį: dulkina ir žudo baltąsias merginas. Krauju nuplaukime rasizmą! Martinas Liuteris Kingas tikrai galvelę paglostytų už tokią knygą. Tai jau tikrai - kerštu išgydysime neapykantą...

B. Vian knygą parašė susilažinęs - per dešimt dienų. Na, parašė, laimėjo lažybas, ar bereikėjo ją išleist? Aš  nieko nebūčiau praradusi, jei rašytojas būtų įkišęs romaną į stalčių ir pamiršęs. Ačiū dievui, kad plona knyga, tai praradau tik kokį pusvalandį savo gyvenimo. Man nepatiko, bet nebūtinai nepatiks ir kitiems - kaip ten bebūtų, bet knyga papuola į klasikos sąrašus. 

 Mano įvertinimas: 1/5 

Leidykla: "Lietuvos ryto kolekcija"
Metai: 2006
Puslapių: 90
Knyga iš: antrų rankų
Kainavo: kelis litus

Komentarai

  1. Turbūt ir "Akies istorija" yra bjauri knygiūkštė?..
    Jei aklas žmogus skaito, nieko nepadarysi, visada yra tikimybė, kad praregės, bet kai aklas žmogus dar ir apžvelginėja - jau kiek blogiau.

    AtsakytiPanaikinti

Rašyti komentarą

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

Selma Lagerlöf "Portugalijos karalius"

SelmosLagerlöf romanas "Portugalijos karalius" buvo pirmas bandymas klausytis audioknygos. Aš sunkiai priimu garsinę informaciją: nesiklausau radijo, nelabai linkusi ir į muziką. Audioknygas vis atidėliojau, bet turiu pripažinti, kad tai puikus būdas multitaskinimui - "skaityti" dirbant dar ką nors.

Ilfas ir Petrovas "Dvylika kėdžių", arba Kėdžių karštligė

Sėkmingas "Aukso veršio" debiutas mano skaitraštyje paskatino kuo greičiau imtis ir kitos tų pačių autorių - Iljos Ilfo ir Jevgenijaus Petrovo - knygos "Dvylika kėdžių".

Nikas Kazandzakis "Graikas Zorba", arba Patriarchalinio gyvenimo garbinimas

Suprantu, kodėl Niko Kazandzakio knyga "Graikas Zorba" yra laikoma klasika, kodėl sulaukė ekranizacijų bei teatrinių pastatymų. Tai labai ryški knyga: sodrus tekstas, ryškūs charakteriai, spalvinga Kretos valstiečių ir darbininkų aplinka. Tačiau kaip kartais būna su klasika: supranti knygos vertę, bet ji tavęs vis tiek nepasiekia.