Praleisti ir pereiti prie pagrindinio turinio

World Press Photo 2012

Paskelbti 2012 metų World Press Photo (liet. Pasaulio spaudos fotografijos) laimėtojai. Daugiau nei 5 tūkstančiai įvairių tautybių fotografų konkursui pateikė daugiau nei 100 tūkstančių nuotraukų. Laimėtoja tapo štai ši Samuel Aranda nuotrauka: 

 Samuel Aranda. Moteris tradiciniais musulmoniškais apdarais laiko glėbyje savo sužeistą giminaitį ligonine paverstoje mečetėje. Jis buvo sužeistas Sanajoje, Jemene, per  susirėmimus, kai  2011 m. spalį demonstrantai protestavo prieš šalies valdžią. 

Skirtingose kategorijose (Sportas, Portretai, Karštosios žinios, Kasdienis gyvenimas, Gamta ir t.t.) išrenkami geriausi spaudos fotografų darbai. Šių metų laimėtojų nuotraukose dažniausiai atsispindėjo arabų pasaulio įvykiai bei Japonijos tragedija, paminėta Norvegijos Utojos salos nelaimė. Vienos nuotraukos į laimėtojų gretas pateko dėl meninės vertės, kitos - dėl sukrečiančių įvykių. 

Kai kurios nuotraukos man patiko dėl originalumo ir grožio, kitos - dėl emocinio krūvio. Labiausiai patiko Sporto kategorijos prizininkų nuotraukos - išties įspūdingos ir meniškos. O štai Meno ir pramogų, taip pat Gamtos kategorija - skysta. 

Štai keletas labiausiai sužavėjusių/sukrėtusių nuotraukų serijų.

Labiausiai patiko serija iš Pasaulio plaukimo čempionato: 

Adam Pretty WORLD SWIMMING CHAMPIONSHIPS
Taip pat  kovos be taisyklių Rusijoje: 

Alexander Taran STRELKA
Įspūdinga portretų serija iš Ukrainos tardymo kambarių: 

Donald Weber INTERROGATION ROOM
Sukrečiančios nuotraukos apie Irane vis dar vykdomą bausmę - viešą pakorimą: 

Ebrahim Noroozi HANGING IN IRAN

bei vaikų santuokas: 

Stephanie Sinclair CHILD BRIDES

Štai dar keletas patikusių nuotraukų: 

David Guttenfelder JAPAN'S NUCLEAR REFUGEES

Donald Miralle, Jr IRONMAN WORLD CHAMPIONSHIPS

Lars Lindqvist EARTHQUAKE IN JAPAN

Yasuyoshi Chiba TSUNAMI

Komentarai

  1. peržiūrėjau World press foto. Kai kurios tikrai sukrečiančios. Ačiū už užuominą ;)

    AtsakytiPanaikinti

Rašyti komentarą

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

Petras Cvirka "Frank Kruk", arba Kaimo jurgis užkariauja Ameriką

Mokykloje ir universitete skaičiau visus lietuvių rašytojus, ką reikėjo ir ko nereikėjo, pagal programą ir ne pagal ją. Bet Petro Cvirkos "Frank Kruk" taip ir liko neperskaitytas. Tad pamačiusi bibliotekos mainų lentynoje atiduodamą šią P. Cvirkos knygą, pačiupau ir įsimečiau į rankinę.

Selma Lagerlöf "Portugalijos karalius"

SelmosLagerlöf romanas "Portugalijos karalius" buvo pirmas bandymas klausytis audioknygos. Aš sunkiai priimu garsinę informaciją: nesiklausau radijo, nelabai linkusi ir į muziką. Audioknygas vis atidėliojau, bet turiu pripažinti, kad tai puikus būdas multitaskinimui - "skaityti" dirbant dar ką nors.

John Galsworthy "Forsaitų saga" 1, arba Savininkai

Jei yra toks dalykas kaip skaitymo malonumas, tai nuo šiol jis man asocijuosis su "Forsaitų saga". Ką tik perskaičiau pirmąją dalį. Neseniai LTV rodė "Sagos" serijas, kurias su malonumu žiūrėjau. Knygos ėmiausi tik po to, šiek tiek baiminausi, kad bus nuobodu, kadangi jau buvo žinoma įvykių seka. Bet nieko panašaus - skaičiau godžiai, geroms knygoms visada atsiras vietos mano galvoje.