Praleisti ir pereiti prie pagrindinio turinio

Richard Brautigan "Arbūzų cukruje", arba Nenulaužtas kodas

Richardo Brautigano "Arbūzų cukruje" - tai viena iš tų keistų knygų, kurias reikia nulaužti kaip užšifruotą kodą arba būti apsinešusiam, kai skaitai. Dažnai tokiose knygose būna įdėtos kritikų apžvalgos, kurias verta perskaityti. Jei nesupratai pats apie ką kūrinys, bent jau paskaitai, ką iškapstė kritikai.

Nieko nesupratau iš šios knygos, ji taip ir liko per vidurį - nei patiko, nei nepatiko.

R. Brautigan - keistuolis amerikiečių rašytojas, hipis. O knygos siužetas neatpasakojamas. Bendruomenė, gyvenanti kažkur - kažkokiame idMYRYJE. Kažkokioje teritorijoje, pakibusioje tarp sąmonės ir pasąmonės. Antirealybė. Nesupratau, nei kas tas idMYRIS, nei įNIRTIS, nei kas tie Užmiršti Reikalai, nei kam tos keistos daržovių skulptūros, nei kas tas arbūzų cukrus, iš kurio pagaminta viskas: nuo suknelės iki lubų sijų...
Palikau Fredą prižiūrėti presą - konvejeriu pamažu slinko didelės auksaspalvės arbūzų cukraus lentos. Arbūzų Reikalai burbuliavo ir garavo, saldūs ir mieli, pilkos saulės šildomi.
Ir nors man buvo labiau panašu į hipių bendruomenę, skęstančią LSD sukeltų haliucinacijų spalvose, vertėjo baigiamasis straipsnis sako, kad tai - gamtos mylėtojų bendruomenės sankirta su priešingą gyvenimo būdą pasirinkusiais žmonėmis. Hmmm... 

Keista, bet šis nesuprantamas tekstas neerzino ir dar perskaityčiau to paties rašytojo "Upėtakių žvejybą Amerikoje" ar dar ką panašaus. Juolab kad ir "Arbūzų cukruje" buvo neilga knyga, skaitėsi greitai bei tekste buvo kažkokio lengvumo.

 Mano vertinimas: 3/5 

Leidykla: "Kitos knygos"
Leidimo metai: 2005
Originalo metai: 1968
Originalo pavadinimas: "In Watermelon Sugar"
Puslapių: 160
Knyga: iš skaityklės
Kainavo: 0 Lt

Komentarai

  1. vos pagalvoju apie šią knygą tai kone nusikratau - va kaip ji man nepatiko... visiškas briedas :-/ :)

    AtsakytiPanaikinti
  2. o as perskaicius kelis pirmuosius puslapius, atidejau i sali..

    AtsakytiPanaikinti

Rašyti komentarą

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

Selma Lagerlöf "Portugalijos karalius"

SelmosLagerlöf romanas "Portugalijos karalius" buvo pirmas bandymas klausytis audioknygos. Aš sunkiai priimu garsinę informaciją: nesiklausau radijo, nelabai linkusi ir į muziką. Audioknygas vis atidėliojau, bet turiu pripažinti, kad tai puikus būdas multitaskinimui - "skaityti" dirbant dar ką nors.

Frank Abagnale "Pagauk, jei gali", arba Pasitikėjimo savimi enciklopedija

Frankas W. Abagnale'as niekada nesimokė pilotuoti lėktuvo ir neturėjo licencijos, bet keletą metų skraidė kaip vienos žinomiausių Amerikos oro linijų pilotas. Ir... iš avialinijų išmelžė milijonus dolerių dar prieš sulaukdamas devyniolikos. Franko W. Abagnale'o "Catch me if you can"/"Pagauk, jei gali" - tai tikra istorija, vieno žymiausių ir talentingiausių Amerikos apgavikų memuarai.

Elif Shafak "Ledinukų rūmai", arba Stambulo kaleidoskopas

Elif Shafak "Ledinukų rūmai" - ką tik šią knygą perskaitė Knygų žiurkės. Beveik galėčiau nerašyti apžvalgos, nes pasirašau po kiekvienu jų apžvalgos žodžiu. Viskas gerai, ir ne viskas gerai.