Praleisti ir pereiti prie pagrindinio turinio

Joanne Harris "Persikai ponui klebonui", arba Amžinas dviejų kultūrų karas

Joane Harris saldžiojo ciklo tęsinys. "Šokoladas" buvo puikus, "Ledinukų bateliai" nuvylė, bet su "Persikais ponui klebonui" J. Harris vėl grįžo su trenksmu.

Šįkart vėl veiksmas grįžta į Lankenę, į ksenofobišką miestelį, į Vagišių kvartalą, kur įsikūrė musulmonų bendruomenė. Dviejų kultūrų sankirta, islamo griežtumas, amžinas dviejų religijų karas. Seni veikėjai: pasikeitę, subrendę, įgiję naujos patirties.

Ir šįkart rašytoja kuria savotišką saldų trilerį: pilną paslapčių, nesusipratimų, nesutarimų, įtampos, gaisrų ir pagrobimų.
Išvykti man reikėtų šiandien, žinau. Reikia važiuoti namo, kol dar galiu. O gal jau per vėlu? Gal aš jau per smarkiai įsipainiojau į Vagišių kvartalo gyvenimą? Juk negaliu apleisti Alyšos, o Inesos Benšarki reikalai irgi neaiškūs. Be to, pažadėjau kunigui Reino atgauti gerą vardą. Per nepilnas porą savaičių sugebėjau įsipainioti į pustuzinį paslapčių, sužinojau net ir Duos slėptuvę palėpėje, net ir tai, kad Omi, nepaisydama ramadano, šveičia morenginius sausainėlius. Tačiau tokia jau ta Lankenė. Atrodo naivybės rojus su mažais kreivais nameliais ir piliarožėmis palei sienas. Visa tai - neatsargiųjų akims. Kaip saulašarė meduotais plaukeliais privilioja musę, taip ji įtraukia mane ir laiko supindama tuos ryšius.
Skaityti tikrai įdomu, veiksmas vis keičiasi, atsiranda vis naujų klaustukų. Įtampa vis didėja, auga, kol galų gale sprogsta.

J. Harris sužaidė emocijomis ir sužaidė gerai. Nes, kai skaičiau, rodės - oho, nuostabu, puiku... O štai sėdžiu dabar po skaitymo praėjus gerai savaitei ir galvoju, kad ne taip jau daug galvoje ir liko. J. Harris - ne pirmoji, kalbanti šia tema, ir nepaskutinė. O kažko labai originalaus ir naujo ji nepasiūlė, o vietom gal net buvo banaloka.

Bet visgi knyga gera: skaitosi lengvai, greitai, saldžiai. Ir vėl galėtų gautis neblogas filmas.

Mano įvertinimas: 4+/5 

Leidykla: "Versus aureus"
Leidimo metai: 2013
Originalo metai: 2012
Puslapių: 528
Knyga: iš bibliotekos
Kainavo: 0 Lt

Komentarai

  1. Tikrai rekomenduoju paskaityti šią knygą visiems.

    AtsakytiPanaikinti
  2. Man patinka, kaip autore islaiko lygi tarp lengvumo ir banalumo.
    Toks saldainis ta knyga, bet kokybiskas.

    AtsakytiPanaikinti

Rašyti komentarą

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

Petras Cvirka "Frank Kruk", arba Kaimo jurgis užkariauja Ameriką

Mokykloje ir universitete skaičiau visus lietuvių rašytojus, ką reikėjo ir ko nereikėjo, pagal programą ir ne pagal ją. Bet Petro Cvirkos "Frank Kruk" taip ir liko neperskaitytas. Tad pamačiusi bibliotekos mainų lentynoje atiduodamą šią P. Cvirkos knygą, pačiupau ir įsimečiau į rankinę.

Selma Lagerlöf "Portugalijos karalius"

SelmosLagerlöf romanas "Portugalijos karalius" buvo pirmas bandymas klausytis audioknygos. Aš sunkiai priimu garsinę informaciją: nesiklausau radijo, nelabai linkusi ir į muziką. Audioknygas vis atidėliojau, bet turiu pripažinti, kad tai puikus būdas multitaskinimui - "skaityti" dirbant dar ką nors.

John Galsworthy "Forsaitų saga" 1, arba Savininkai

Jei yra toks dalykas kaip skaitymo malonumas, tai nuo šiol jis man asocijuosis su "Forsaitų saga". Ką tik perskaičiau pirmąją dalį. Neseniai LTV rodė "Sagos" serijas, kurias su malonumu žiūrėjau. Knygos ėmiausi tik po to, šiek tiek baiminausi, kad bus nuobodu, kadangi jau buvo žinoma įvykių seka. Bet nieko panašaus - skaičiau godžiai, geroms knygoms visada atsiras vietos mano galvoje.