Praleisti ir pereiti prie pagrindinio turinio

Gabriel Loidolt "Jakudza", arba Iredzumis

Gabriel Loidolt romanas "Jakudza" - maža, plona knyga - tokių dabartinėje leidyboje beveik nesutiksi, - bet slepianti savyje nemažai jėgos.

Didelių fanfarų, trilerio vertų istorijų ir jakudzos, japonų mafijos, šioje knygoje nėra. Net nežinau, kodėl pasirinktas toks pavadinimas. Gal, kad būtų šiokia tokia intriga? Kodėl ne koks nors "Iredzumis"?.. Nes intrigos pakanka ir be to dirbtinai pavadinimo sukelto ažiotažo.

Siužetas - gana paprastas. Jauna moteris, atvykėlė iš Rusijos glūdumos, užsisako didelę tatuiruotę, iredzumį, ant nugaros pas žinomą tatuiruočių meistrą austrą, kadaise amato besimokiusio Japonijoje. Kitaip sakant, susitinka du liūdni, savo naštą ant pečių besinešantys žmonės. Ir per visą šį nedidelį romaną vyniojasi dvi jų istorijos.
Likimas yra. Tik genetikai ir aplinkos tyrinėtojai vadina jį kitu vardu, lygiai kaip kandži japonai gali perskaityti ir vienaip, ir kitaip. Laimei, mano menui buvo svetimos didelės dviprasmybės. Netgi motyvas, kurį badžiau savo klientės iš Sibiro odoje, turėjo atsiskleisti paskutinę paslaptį. Vėliausiai per kitą susitikimą.
Kodėl Anuk Vaidman jį atšaukė?
Gerai parašyta, laiku ir vietoje įpinta paslapčių ir intrigų, lengvai papainiotas siužetas, pabaigoje viskas sudėliota į vietas. Nors didelių sukrėtimų nėra, skaityti gera.

Įvertinimas: 4/5

Leidykla: "Gimtasis žodis"   
Leidimo metai: 2009
Puslapių: 183
Originalo metai: 2008
Originalo pavadinimas: "Yakuza"

Komentarai

  1. haha, žiū, ir aš skaičiau ir galvojau "o kodėl ne "iredzumis" pavyzdžiui?"

    AtsakytiPanaikinti

Rašyti komentarą

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

Petras Cvirka "Frank Kruk", arba Kaimo jurgis užkariauja Ameriką

Mokykloje ir universitete skaičiau visus lietuvių rašytojus, ką reikėjo ir ko nereikėjo, pagal programą ir ne pagal ją. Bet Petro Cvirkos "Frank Kruk" taip ir liko neperskaitytas. Tad pamačiusi bibliotekos mainų lentynoje atiduodamą šią P. Cvirkos knygą, pačiupau ir įsimečiau į rankinę.

Rimvydas Laužikas "Istorinė Lietuvos virtuvė", arba Apelsinmedžiai 17 amžiaus Lietuvoje

Ne taip seniai, perskaičiusi R. Praspaliauskienės knygą  "Nereikalingi ir pavojingi" , bambėjau, kad lietuviai nemoka rašyti mokslo populiarinimo knygų. Moka, moka, dar ir kaip - įrodė Rimvydo Laužiko "Lietuvos istorinė virtuvė".

Jean Dominique Bauby "Skafandras ir drugelis", arba Paralyžiuoto žmogaus dienoraštis

Jean'o Dominique Bauby knyga "Skafandras ir drugelis" - "knyga apie valios pergalę", kaip skelbiama anotacijoje.