Praleisti ir pereiti prie pagrindinio turinio

Ran Chen "Privatus gyvenimas", arba Kelionė į moterystę

Ran Chen romanas "A Private Life" ("Privatus gyvenimas") buvo visai neblogas radinys.

R. Chen - viena garsiausių šiuolaikinių Kinijos rašytojų. Tačiau romanas nėra "rytietiškas" skaitinys. Apskritai nieko rytietiško - nei veikėjai, nei siužetas, nei poelgiai. Nebent tai, kad veiksmas vyksta Kinijoje, Pekine.

Tai romanas apie moterį. Pirmuoju asmeniu kalba jauna moteris. Tai jos lengvai erotiška kelionė į moterystę - nuo vaikystės iki šių dienų. Tai gali būti bet kokia moteris bet kokioje šalyje - toks universalus moters tipažas. Visur tos pačios moteriškos ir šiuolaikinio gyvenimo problemos. 

Pagrindinė veikėja yra pasimetusi ir bando atrasti save prislėgtoje aplinkoje: vykstant politiniams neramumams, socialiniams pokyčiams, byrant tėvų santuokai.
Mano rankos ir kojos, kažkada buvusios plonos kaip šakaliukai, papilnėjo ir padailėjo, man net nepastebėjus. Visą save apsičiupinėjau ir aptikau, kad mano kūnas tikrai išgyvena didelius pokyčius. Buvau pritrenkta savo nepastabumo. Kaip galėjau šito maudydamasi nepastebėti? Ankstesnysis mano kūno pažinimas liko praeityje. 
(Vertimas - mano)
Tačiau rašoma, žinoma, ne tik apie fizinius pasikeitimus, bet ir emocinį brendimą, seksualinį pabudimą. 

Parašyta tikrai šiuolaikiškai: romanas pilnas nutylėjimų, apmąstymų, pasąmonės srauto, jausmų gylio. 

Iš esmės visai neblogai, nors abstulbinta nebuvau.

Įvertinimas: 3+/5

Leidykla: "Columbia University Press"    
Leidimo metai: 2004
Puslapių: 214
Originalo metai: 2004
Originalo pavadinimas: "A Private Life"

Komentarai

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

Petras Cvirka "Frank Kruk", arba Kaimo jurgis užkariauja Ameriką

Mokykloje ir universitete skaičiau visus lietuvių rašytojus, ką reikėjo ir ko nereikėjo, pagal programą ir ne pagal ją. Bet Petro Cvirkos "Frank Kruk" taip ir liko neperskaitytas. Tad pamačiusi bibliotekos mainų lentynoje atiduodamą šią P. Cvirkos knygą, pačiupau ir įsimečiau į rankinę.

I. Ilfas ir J. Petrovas "Aukso veršis", arba Pakvaišusi Rusija

"Prisiekiu - tai puiki knyga", - rašo anotacijoje rašytojas ir šios knygos vertėjas Jurgis Gimberis. Ir aš taip pat prisiekiu - puiki knyga. Iljos Ilfo ir Jevgenijaus Petrovo "Aukso veršį" reikėtų įtraukti į mokyklos programas - tai pasaulinio humoro fondo klasika.

Selma Lagerlöf "Portugalijos karalius"

SelmosLagerlöf romanas "Portugalijos karalius" buvo pirmas bandymas klausytis audioknygos. Aš sunkiai priimu garsinę informaciją: nesiklausau radijo, nelabai linkusi ir į muziką. Audioknygas vis atidėliojau, bet turiu pripažinti, kad tai puikus būdas multitaskinimui - "skaityti" dirbant dar ką nors.