Praleisti ir pereiti prie pagrindinio turinio

Ran Chen "Privatus gyvenimas", arba Kelionė į moterystę

Ran Chen romanas "A Private Life" ("Privatus gyvenimas") buvo visai neblogas radinys.

R. Chen - viena garsiausių šiuolaikinių Kinijos rašytojų. Tačiau romanas nėra "rytietiškas" skaitinys. Apskritai nieko rytietiško - nei veikėjai, nei siužetas, nei poelgiai. Nebent tai, kad veiksmas vyksta Kinijoje, Pekine.

Tai romanas apie moterį. Pirmuoju asmeniu kalba jauna moteris. Tai jos lengvai erotiška kelionė į moterystę - nuo vaikystės iki šių dienų. Tai gali būti bet kokia moteris bet kokioje šalyje - toks universalus moters tipažas. Visur tos pačios moteriškos ir šiuolaikinio gyvenimo problemos. 

Pagrindinė veikėja yra pasimetusi ir bando atrasti save prislėgtoje aplinkoje: vykstant politiniams neramumams, socialiniams pokyčiams, byrant tėvų santuokai.
Mano rankos ir kojos, kažkada buvusios plonos kaip šakaliukai, papilnėjo ir padailėjo, man net nepastebėjus. Visą save apsičiupinėjau ir aptikau, kad mano kūnas tikrai išgyvena didelius pokyčius. Buvau pritrenkta savo nepastabumo. Kaip galėjau šito maudydamasi nepastebėti? Ankstesnysis mano kūno pažinimas liko praeityje. 
(Vertimas - mano)
Tačiau rašoma, žinoma, ne tik apie fizinius pasikeitimus, bet ir emocinį brendimą, seksualinį pabudimą. 

Parašyta tikrai šiuolaikiškai: romanas pilnas nutylėjimų, apmąstymų, pasąmonės srauto, jausmų gylio. 

Iš esmės visai neblogai, nors abstulbinta nebuvau.

Įvertinimas: 3+/5

Leidykla: "Columbia University Press"    
Leidimo metai: 2004
Puslapių: 214
Originalo metai: 2004
Originalo pavadinimas: "A Private Life"

Komentarai

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

Selma Lagerlöf "Portugalijos karalius"

SelmosLagerlöf romanas "Portugalijos karalius" buvo pirmas bandymas klausytis audioknygos. Aš sunkiai priimu garsinę informaciją: nesiklausau radijo, nelabai linkusi ir į muziką. Audioknygas vis atidėliojau, bet turiu pripažinti, kad tai puikus būdas multitaskinimui - "skaityti" dirbant dar ką nors.

J.Hašeko "Šauniojo kareivio Šveiko nuotykiai", arba Nuvainikuotas karas

Jaroslavo Hašeko romanas "Šauniojo kareivio Šveiko nuotykiai" patenka į legendinių knygų sąrašiukus, bet, žinau, taip pat sulaukia ir prieštaringų vertinimų. Vieni, ir aš taip pat, laiko šią knygą nuostabia, o kiti - visiška nesąmone.

Ken Kesey "Skrydis virš gegutės lizdo", arba Rūko supančioti

"Skrydis virš gegutės lizdo" - puiki knyga. Kai ji pasirodė 7 dešimtmetyje, tapo kontrkultūros atspirties tašku, daugelį įkvėpė anarchijai ir maištui prieš valdžią. Tokio efekto aš, aišku, nepatyriau - tam, kad pajustum tokį poveikį, kurį sukėlė Kesey, Salinger'io, Kerouac'o ar Burroughs'o knygos, reikia ir gimti tame laikmetyje.