Praleisti ir pereiti prie pagrindinio turinio

Moneyball / Žmogus, pakeitęs viską (2011)


Kokia nuobodybė tas "Moenyball" (lietuviai išvertė kaip "Žmogus, pakeitęs viską")... Atseit, filmas sukurtas taip, kad pritrauktų net sportu nesidominčius žiūrovus (skaičiau kažkokioje anotacijoje)... Nė velnio. Aš nesidomiu sportu. Ir filmas visiškai nesudomino.

Pernai pasirodęs filmas pastatytas pagal tikrą istoriją: beisbolo klubo "Oakland Athletics" vadybininkas po nesėkmingo sezono bando suburti pajėgią komandą, tačiau komanda skurdi ir geriems sportininkams pirkti pinigų nepakanka. Pasirodo, tam, kad komanda gerai žaistų ir pajėgtų pasipriešinti stipriems bei turtingiems varžovams, nereikia turėti geriausių žaidėjų, tereikia juos tinkamai paskirstyti į pozicijas. Tam  padeda kompiuterinė programa, analizuojanti sportininkų galimybes. Ši istorija buvo aprašyta Michael'io Lewis'o knygoje "Moneyball", šios knygos autorines teises nusipirko "Columbia Pictures".

Pati idėja gal ir įdomi: net sužaloti, pasenę žaidėjai gali rasti tinkamą vietą komandoje (pvz., jei nebegali mėtyti kamuoliuko, gali gaudyti, jei negali greitai bėgti, gali atmušinėti, ir pan.). 


Pažiūrėjot treilerį? Tai va, filmo galit nebežiūrėti - treileryje daugmaž viskas pasakyta. Filmas nuobodus, niūrus, prėskas, net lauktas laimėjimas ir komandos pasiektas rekordas nesuteikia džiaugsmo ir parodytas neįdomiai. Gal kokį kartą rodoma treniruotė aikštėje, kitos "treniruotės" dažniausiai vyksta persirengimo kambariuose, kabinetuose, prie kompiuterio, pasitarimų kambariuose prie stalo, telefonu ir t.t. 
Sportininkai perkami, parduodami, keičiami - man visada ši prekyba atrodė keista ir įdomi. Maniau, iš arčiau bus galima pamatyti ir susipažinti su ta prekyba gyvais žmonėmis, tačiau kažko ypatinga šiame filme nebuvo atskleista, užstrigo vos keletas epizodų (pvz., dialogas: "Šis sportininkas turi gerus duomenis." "Taip, bet jo mergina negraži, vadinasi, jis nepasitiki savimi - bus prastas žaidėjas.")

Galbūt, tam, kas gerai išmano beisbolą ar sporto užkulisius, šis filmas sudarys kitokią nuomonę nei man.

Tačiau čia juk ne dokumentika, o meninis filmas, deja, meninės vertės šiame filme neįžvelgiu. Kad "praskiestų" sporto epizodus, filmo kūrėjai pridėjo asmeninių pagrindinio veikėjo (kurį vaidina Brad'as Pitt'as) problemų: nesėkmingai pasibaigusią sporto karjerą, iširusią šeimą, paauglę dukrą. Tačiau šie epizodai nelimpa, atrodo skystokai (vaje, tėtis gali prarasti darbą...), o ta paaugliška dukros dainelė tėčiui užpila tik nereikalingo saldumo.

Jau minėjau, kad nemėgstu sporto, tačiau 'sportinius' filmus žiūriu: "The Wrestler", "Million Dollar Baby", "Rocky", "Ali", "A League of Their Own" ir t.t. Jie dažnai būna įdomūs ir patrauklūs: savo aistra, dinamika, prakaitu uždirbtu įvertinimu, sportininkų pasaulyje neretais pakilimais ir nuopoliais. Bet "Moneyball" - beskonis filmas.

Komentarai

  1. labai sutinku. aš ir daug tikėjausi iš filmo, o tokia nuobodybė...

    AtsakytiPanaikinti

Rašyti komentarą

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

Selma Lagerlöf "Portugalijos karalius"

SelmosLagerlöf romanas "Portugalijos karalius" buvo pirmas bandymas klausytis audioknygos. Aš sunkiai priimu garsinę informaciją: nesiklausau radijo, nelabai linkusi ir į muziką. Audioknygas vis atidėliojau, bet turiu pripažinti, kad tai puikus būdas multitaskinimui - "skaityti" dirbant dar ką nors.

Petras Cvirka "Frank Kruk", arba Kaimo jurgis užkariauja Ameriką

Mokykloje ir universitete skaičiau visus lietuvių rašytojus, ką reikėjo ir ko nereikėjo, pagal programą ir ne pagal ją. Bet Petro Cvirkos "Frank Kruk" taip ir liko neperskaitytas. Tad pamačiusi bibliotekos mainų lentynoje atiduodamą šią P. Cvirkos knygą, pačiupau ir įsimečiau į rankinę.

Высоцкий. Спасибо, что живой / Vysockis. Ačiū, kad gyvas (2010)

Daug kalbų, daug piaro, daug įvairių recenzijų ir atsiliepimų, daug paslapčių - praeitų metų pabaigoje pasirodė filmas "Vysockis. Ačiū, kad gyvas". Rusijoje jis muša lankomumo rekordus. Filmas pastatytas apie Sovietų Sąjungos legendą - aktorių, dainininką Vladimirą Vysockį. Man jis - jokia legenda, bet filmas neprastas.