Praleisti ir pereiti prie pagrindinio turinio

Boris Vian "Aš ateisiu nusispjauti ant jūsų kapų", o aš spjaunu ant šios knygos

Nors apie Boriso Vian knygiūkštę buvau girdėjusi keletą teigiamų atsiliepimų, bet man ji absoliučiai nepatiko. Šūdas, ir tiek.  

Jei reikėtų pora žodžių nusakyti knygos siužetą, tai būtų: krušasi ir keršija. Knyga vos 90 puslapių, o seksas - kiekvienam puslapy. Vėliau perskaičiau, kad Borisas Vian prancūzas, tai daug kas paaiškėjo, bet knyga nuo to žavesnė netapo. Dar plius kažkokie banalūs rožinių mergaičių svaičiojimai: "ak, jūs toks žavus", "oi, jūs mane iš proto varote", "bučiuokite mane", "nebučiuokite manęs", "glamonėkite mane visą naktį", "aš jus dievinu"... Geriau vokiečių pornofilmą būčiau žiūrėjusi: krušliavos tiek pat, mažiau banalybių ir teksto. 

O svarbiausia, kad esmė ne sekse, o keršte. Baltą odą turintis vyriokas su aštuntadaliu juodaodžio krauju keršija už nužudytą savo brolį: dulkina ir žudo baltąsias merginas. Krauju nuplaukime rasizmą! Martinas Liuteris Kingas tikrai galvelę paglostytų už tokią knygą. Tai jau tikrai - kerštu išgydysime neapykantą...

B. Vian knygą parašė susilažinęs - per dešimt dienų. Na, parašė, laimėjo lažybas, ar bereikėjo ją išleist? Aš  nieko nebūčiau praradusi, jei rašytojas būtų įkišęs romaną į stalčių ir pamiršęs. Ačiū dievui, kad plona knyga, tai praradau tik kokį pusvalandį savo gyvenimo. Man nepatiko, bet nebūtinai nepatiks ir kitiems - kaip ten bebūtų, bet knyga papuola į klasikos sąrašus. 

 Mano įvertinimas: 1/5 

Leidykla: "Lietuvos ryto kolekcija"
Metai: 2006
Puslapių: 90
Knyga iš: antrų rankų
Kainavo: kelis litus

Komentarai

 1. Turbūt ir "Akies istorija" yra bjauri knygiūkštė?..
  Jei aklas žmogus skaito, nieko nepadarysi, visada yra tikimybė, kad praregės, bet kai aklas žmogus dar ir apžvelginėja - jau kiek blogiau.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Pasityčiojot? Pasidarė geriau?

   Panaikinti

Rašyti komentarą

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

Samuel Shem "Dievo namai", arba Ten, kur Dievo visai nėra

Šiemet "Tyto alba" perleido Samuelio Shemo romaną "Dievo namai". Ši medikų biblija, kadaise sutikta be jokių emocijų, o vėliau sukėlusi ažiotažą, jau senokai yra mano skaitytinų knygų sąraše. Negaliu sakyti, kad tapau šios knygos fane, skaitymo patirtis buvo prieštaringa. Tačiau pliusas uždėtas.

Selma Lagerlöf "Portugalijos karalius"

SelmosLagerlöf romanas "Portugalijos karalius" buvo pirmas bandymas klausytis audioknygos. Aš sunkiai priimu garsinę informaciją: nesiklausau radijo, nelabai linkusi ir į muziką. Audioknygas vis atidėliojau, bet turiu pripažinti, kad tai puikus būdas multitaskinimui - "skaityti" dirbant dar ką nors.

Petras Cvirka "Frank Kruk", arba Kaimo jurgis užkariauja Ameriką

Mokykloje ir universitete skaičiau visus lietuvių rašytojus, ką reikėjo ir ko nereikėjo, pagal programą ir ne pagal ją. Bet Petro Cvirkos "Frank Kruk" taip ir liko neperskaitytas. Tad pamačiusi bibliotekos mainų lentynoje atiduodamą šią P. Cvirkos knygą, pačiupau ir įsimečiau į rankinę.