Praleisti ir pereiti prie pagrindinio turinio

Iain Banks "Tiltas", arba Nereali realybė

Įdomi knyga. Ir paini, ir sudėtinga. Ir ne per tokius karščius turėtų būti skaitoma...

Istorija įdomi: trys realybės, o kuri tikroji - neaišku. Porelės gyvenimas - susitaikymai ir išsiskyrimai. Nuotykių, turto ir garbės ieškantis barbaras. Paslaptingas Tiltas: keista valstybė ant vandenyje pastatyto didžiulio tilto konstrukcijų, nei vienoje, nei kitoje pusėje nesimato jokios sausumos. Tikras "Waterworld'as", tiksliau Brigdeworld'as.

R. Č. nuotr.
Daktaro kabinetas yra ligoninės komplekse, kuris stovi taip, tarsi kiek didžiuotųsi prieš pagrindinę konstrukciją ir primena energingai augantį auglį. Žvelgiant iš čia, labai aštriu kampu, elegantiškas tilto grakštumas pradingsta - jis atrodo tik užgriozdintas ir pernelyg masyvus statinys.
Nuožulnūs, rausvai rudi ir briaunoti jo kraštai kyla nuo granitinio cokolio polių, pastatytų jūroje beveik tūkstančiu pėdų žemiau. Grotuoti šlaitai grįsti plokščiais akmenimis ir prigrūsti menkavertės architektūros. Pėsčiųjų takai ir liftų šachtos, kaminai ir keliamųjų kranų portalai, kabeliai ir vamzdžiai, antenos ir įvairių formų, dydžių bei spalvų vėliavos ir vėliavėlės. Dideli ir maži pastatai - biurai, ligoninės, dirbtuvės,  gyvenamieji namai ir parduotuvės - lyg kampuoti metaliniai, mediniai ir stikliniai moliuskai prilipę prie masyvių vamzdžių ir susipynusių tilto santvarų, susimaišę, susigrūdę ir įsispraudę tarp pagrindinės konstrukcijos raudonai dažytų dalių, išsikišę kaip mažos išvaržos didžiulėje raumenų sankaupoje. 
Šios trys realybės siejasi, kartais tos sąsajos akivaizdžios, kartais reikia pasiknisti giliau. Tačiau kuri realybė tikroji, taip ir lieka neaišku.

Man buvo visko per daug šioje knygoje. Tarsi vienu metu žiūrėtum kelis visiškai skirtingus filmus: "Harį Poterį", "Mad Max'ą" ar "Waterworld'ą" ir kokį holivudinį santykių filmą, pvz., "The Break-Up"... Per daug visko į mano karščio išvargintą galvą bandė įlįsti. 

Buvo tikrai įdomu, bet skaitymas vargino. Greičiausiai dėl to painumo ir istorijų gausos. Mažai ką pasiėmiau iš šios knygos...

Mano vertinimas: 4/5 

Leidykla: "Kitos knygos"
Leidimo metai: 2011
Originalo metai: 1986
Originalo pavadinimas: "The Bridge"
Puslapių: 286
Knyga: iš bibliotekos
Kainavo: 0 Lt

Komentarai

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

Kazuo Ishiguro "Neleisk man išeiti", arba Blankus klonų gyvenimas

"Neleisk man išeiti" - antroji mano skaityta Kazuo Ishiguro knyga, ir tokia pati nuobodi ir sausa kaip ir pirmoji, "Dienų likučiai".

Airisė Merdok "Jūra, jūra...", arba Žodžių jūra

Pagaliau baigiau!.. Pradėtas skaityti Airisės Merdok (Irisės Murdoch) romanas "Jūra, jūra..." pas mane gulėjo... pusmetį? Trejetą mėnesių tai tikrai. Nukamavo, migdė. Pusės puslapio užtekdavo, kad dėčiau galvą ant pagalvės. Ši knyga nesužavėjo ir negundo domėtis šia rašytoja plačiau, nes, pasak baigiamojo žodžio, visi jos romanai panašūs. Tai filosofinio romano žanras, su kuriuo, taip pat ir to paties žanro  Josteino Gaarderio  romanais, man nepavyksta susidraugauti.

Khaled Hosseini "Tūkstantis saulių skaisčių", arba Saulė, užtemdyta talibų

Khaleid Hosseini "Tūkstantis saulių skaisčių" - sodrus, tirštas, dramatiškas romanas apie musulmonišką pasaulį.