Praleisti ir pereiti prie pagrindinio turinio

"Auksinė Donaldo kolekcija"

Rugsėjį skaitau mažai - dvi savaites visai nieko neskaičiau. Išskyrus šią - "Auksinę Donaldo kolekciją". Jei kas juokiatės, atsakau: visai nejuokauju, esu komiksų mylėtoja su aukštuoju humanitariniu išsilavinimu.

1993 metais Lietuvoje pasirodė pirmieji komiksai su Walt'o Disney'aus personažais. Ir nuo to laiko esu ištikima jų skaitytoja. Tada šie komiksai vadinosi "Mickey Mouse", vėliau buvo pervadinti į "Donaldas ir kiti". Iki šiol prenumeruoju šį žurnalą, perku visas kolekcines knygas ir t.t. Patikslinsiu: vaikų neturiu, perku sau. Komiksus skaitau, prie jų esančius žaislus atiduodu jaunesniems. Mat iš žaislų išaugau, o iš komiksų - ne.

Pirkau "Dragon Ball", kol jų leidybos nenumarino leidybos teises turėjusi "Alma littera". Kurį laiką pirkau ir "Naruto", kitus komiksus. T.y. atkreipiau dėmesį į daugumą ryškesnių pasirodžių Lietuvoje komiksų. Jų leidžiama ir daugiau, bet kai kurie, pvz., "Ratai" ar "Žmogus-voras", yra skirti jauniesiems skaitytojams ir man yra gerokai per vaikiški.

Gaila, kad Lietuvoje nėra komiksų kultūros, komiksai laikomi vaikiškais žaidimais ir menkaverte literatūra, ir mes netenkame progos susipažinti su daug gerų bei visai nevaikiškų komiksų. Tik kartas nuo karto iškyla iš leidybos srauto koks nors netikėtumas, kaip  "Persepolis".

Na, o "Auksinė Donaldo kolekcija" sukėlė nostalgiją. Nors knygoje sudėtus komiksus buvau skaičiusi prieš beveik (jėzusmarija!) dvidešimt metų, atsiminiau visus kuo puikiausiai. Kokybiškas leidimas: didelis formatas, kieti viršeliai, puikus maketavimas, gera idėja pridėti originalius 1993 metų žurnalų viršelius. Vienas minusas - kandžiojasi kaina.

 Mano vertinimas: 5-/5 

Leidykla: "Egmont Lietuva"
Leidimo metai: 2011
Originalo metai: 1993
Puslapių: 370
Knygą: pirkau "Iki"
Kainavo: 39 Lt

Komentarai

  1. O "Nuodėmių miestą" (Sin City) skaitei? Nes mačiau, kad jis irgi komikso tipo. O šitą knygą ir aš "čiupinėjau", man ji labai įdomi pasirodė :) Kai brolis išmoko skaityt ir truputį protauti, mama pirkdavo jam Donaldą. Aišku, skaitydavau ir aš :) Truputį įdomiau už tuos nuvalkiotus straipsnius Cosmopolitane ar kituose žurnaluose :)

    AtsakytiPanaikinti
  2. Kaip tik prieš savaitę šią varčiau, tai nostalgija irgi užplūdo. Eh, kad bent kaina būtų mažesnė... Tikiuosi, kada pakliūs ji man į rankas. Mylimiausi vaikystės komiksai, kuriuos mielai skaityčiau ir dabar :)

    AtsakytiPanaikinti

Rašyti komentarą

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

Rimvydas Laužikas "Istorinė Lietuvos virtuvė", arba Apelsinmedžiai 17 amžiaus Lietuvoje

Ne taip seniai, perskaičiusi R. Praspaliauskienės knygą  "Nereikalingi ir pavojingi" , bambėjau, kad lietuviai nemoka rašyti mokslo populiarinimo knygų. Moka, moka, dar ir kaip - įrodė Rimvydo Laužiko "Lietuvos istorinė virtuvė".

Ray Bradbury "Marso kronikos", arba Kelionė į praeitį

Man į rankas papuolė vos ne antikvarinės Ray Bradbury "Marso kronikos" (išleistos 1967 m.). Knygą norėjau numesti po keliolikos puslapių, bet paskui kažkas mane užkabino, tad perskaičiau iki galo.