Praleisti ir pereiti prie pagrindinio turinio

Joanne Harris "Ledinukų bateliai", arba Išblėsusi saldumynų magija

Labai ilgai skaičiau tokią paprastą knygą - Joanne Harris "Ledinukų batelius". "Šokolado" tęsinį. "Šokolodas" sužavėjo. Rodos, rašytoja ta pati, stilius tas pats, net veikėjai tie patys, o vis dėlto kažkas ne taip. Turbūt aš kitokia, negu kai skaičiau pirmąją knygą.

Per daug saldu? Tikriausiai. Turbūt knyga man papuolė ne tuo metu. 


Beje, pastebėjau, kad dažniausiai skaitytojams labiau patinka pirmoji skaityta šios autorės knyga, kai skaitai antrąją, matyt, dingsta ta saldumynų magija. 

Nelabai ką turiu rašyti apie "Ledinukų batelius". Per daug paauglių, per daug burtų ir raganavimo, per daug pasakų, per daug banalaus meilės trikampio, per daug nuspėjami veikėjai, per daug pigaus ryškumo, per silpna pagrindinė senoji herojė Viana ir per stipri naujoji herojė Zozi.

Siuzana kikeno, supratau, kad vėl kalba apie mane. Atsistojau ir nekreipdama į ją dėmesio patraukiau priekinių autobuso durų link. 
Kaip tik tada pamačiau Zozi, stovinčią ant tako. Šiandien be tų ledinukų batelių, bet su purpuro spalvos aulinukais ant platformų, sąsagos per visą aulą iki pat kelių. Šiandien ji vilkėjo trumputę juodą suknelę ir citrinos žalumo nertinį aukšta atverčiama apykakle, plaukuose švyti ryški rožinė sruoga - ji atrodė fantastiškai. 
Neištvėriau. Taip ir pasakiau. Neabejojau, kad bus mane pamiršusi, bet ji prisiminė. 
- Ane! Čia tu! - pabučiavo mane. - Čia mano stotelė. Tu išlipi? 
Atsigręžusi pagavau Siuzanos ir Šantalės žvilgsnius, jos taip nustebo, kad pamiršo net kikenti.

Nėra taip blogai, kaip gali atrodyti. Vis dėlto nesulaukiau tokio efekto, kurį sukėlė "Šokoladas".

 Mano vertinimas: tarp 3 ir 4 iš max 5 

Leidykla: "Versus aureus"
Leidimo metai: 2010
Puslapių: 598
Originalo metai: 2007
Originalo pavadinimas: "The Lollipop Shoes"
Knyga: iš internetinio knygyno
Kainavo: 5 Lt

Komentarai

  1. Patarčiau perskaityti vasaros pradžioje išleistą "Peaches for Monsieur le Curé" (trečiąją "Šokolado" dalį) - bent jau man ji pasirodė gerokai stipresnė už "Ledinukų batelius", aprėpia jau kelias kultūras, siejasi su pirmąja knyga - "Šokoladu" ir ji, manau, tikrai nėra tas atvejis, kad kuo daugiau dalių išleidžiama, tuo labiau kūrinys prastėja. Žodžiu, rekomenduoju išbandyti :)

    AtsakytiPanaikinti
  2. reiks pabandyt. ačiū už rekomendacijas.

    AtsakytiPanaikinti

Rašyti komentarą

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

Selma Lagerlöf "Portugalijos karalius"

SelmosLagerlöf romanas "Portugalijos karalius" buvo pirmas bandymas klausytis audioknygos. Aš sunkiai priimu garsinę informaciją: nesiklausau radijo, nelabai linkusi ir į muziką. Audioknygas vis atidėliojau, bet turiu pripažinti, kad tai puikus būdas multitaskinimui - "skaityti" dirbant dar ką nors.

Nikas Kazandzakis "Graikas Zorba", arba Patriarchalinio gyvenimo garbinimas

Suprantu, kodėl Niko Kazandzakio knyga "Graikas Zorba" yra laikoma klasika, kodėl sulaukė ekranizacijų bei teatrinių pastatymų. Tai labai ryški knyga: sodrus tekstas, ryškūs charakteriai, spalvinga Kretos valstiečių ir darbininkų aplinka. Tačiau kaip kartais būna su klasika: supranti knygos vertę, bet ji tavęs vis tiek nepasiekia.

Ilfas ir Petrovas "Dvylika kėdžių", arba Kėdžių karštligė

Sėkmingas "Aukso veršio" debiutas mano skaitraštyje paskatino kuo greičiau imtis ir kitos tų pačių autorių - Iljos Ilfo ir Jevgenijaus Petrovo - knygos "Dvylika kėdžių".