Neypatingai žaviuosi anglų humoro klasika: sunkiai skaičiau ir Ch. Dickenso "Pikviko klubą", ir E. Waugh "Vargingus kūnus", ir kitas knygas. Tad ir šitą Jerome K. Jerome knygą "Kaip mes rašėme romaną" ėmiau su - negaliu sakyti, skepsiu, - bet su išankstiniu nerimu. Džiaugiuosi, kad mano nerimas nepasitvirtino, ir romaną suskaičiau lengvai ir skaniai.
Pagal siužetą, keturi draugai susirenka rašyti romano. Tai turėtų būti unikalus, precedento neturintis - keturių autorių - romanas, įspūdingas, įmantrus, kur už vieno romano kainą skaitytojas galėtų gauti net keturių talentingų rašytojų mintis.
Aišku, romano nepavyksta parašyti: per daug autorių, per daug istorijų, per daug žmonių ir gyvūnų, per daug likimo vingių. Plūsteli per daug idėjų iš keturių rašytojų - tiek, kad neįmanoma jų sudėti į vieną knygą.
Tos rašytojų pasakojamos istorijos, kaip ir užsimena citata, rausiasi po žmonių prigimtį, po ydas ir silpnybes. Nors knyga - humoristinė, tačiau tos pasakojamos istorijos turi kažkokio graudulio, atskleidžia ne itin malonius dalykus. Tiesa, jų nenagrinėja, nesiknaisioja, nesiūlo sprendimų, bet pamąstyti yra apie ką - bent jau trumpam, kol atsiverčia kitas puslapis su kita istorija. Nes knyga nesiūlo giliai pasinerti į ydų pasaulį, neužverčia niūrumu, išlaiko tą lengvumą ir linksmumą. Ta humoro ir žmonių silpnybių atskleidimo proporcija turbūt man ir paliko didžiausią įspūdį.
Knyga neilga, tekstas sklandus, skaitėsi lengvai. Nors romanas ne itin nuoseklus ir yra šiek tiek padrikas, bet lengviems, savaitgaliniams ar atostoginiams, skaitiniams - pats tas.
Mano vertinimas: 4-/5
Leidykla: "Tyto alba"
Leidimo metai: 2005
Originalo metai: 1893
Originalo pavadinimas: "Novel notes"
Puslapių: 223
Knygą: išsimainiau
Kainavo: 0 Lt
Komentarai
Rašyti komentarą