Praleisti ir pereiti prie pagrindinio turinio

Elizabeth Lunday "Slapti didžiųjų dailininkų gyvenimai", arba Skandalinga pamoka

"Gimtojo žodžio" leidyklos neseniai išleista Elizabeth Lunday knyga "Slapti didžiųjų dailininkų paveikslai" - skandalinga dailės istorijos pamoka. Būčiau buvusi laiminga, jei tokios pamokos būtų buvusios mokyklos laikais, nes mokykloje dailės pamokas sausa, nors ir daug žinių suteikdavusi mokytoja sugebėdavo paversti nuobodžiu užsiėmimu.

Trumpi knygos skyreliai supažindina su daugybe dailininkų: puikiai žinomų, populiarių ir šiek tiek primirštų. Leonardas da Vinčis, Polis Sezanas, Salvadoras Dali, Pablas Pikasas...
Kad suprastumėte Pikasą, turite žiūrėti į jį kaip į jo kubistinius portretus. Taip pat, kaip kubizmo atstovų paveiksluose dažnai matome du veido profilius, turime matyti visus Pikaso veidus vienu metu. Mintimis suvaldyti šį gluminantį, grėsmingą vyrą nelengva užduotis, tačiau kas sakė, kad kubizmas paprastas? 
Tai nėra knyga, kuri išsamiai supažindintų su dailininkų gyvenimu ir darbais, meno srovėmis ir pan. Tai pikantiška knyga, skirta prisirankioti įdomių faktų ir vėliau - kaip ir siūlo rašytoja pratarmėje - sužibėti savo žiniomis kokio vakarėlio metu. Ši knyga tarsi koks priedas prie turimų dailės žinių.

Panašiai veikia ir mano smegenys - netyčiom prisirankioju įvairiausių žinių, kurios išlenda pačiais netikėčiausiais momentais.

Ir rašytojos stilius šioje knygoje lengvas ir šiuolaikiškas, familiarus, nesuvaržytas, neprimena nuobodaus mokslinio traktato - netgi, sakyčiau, kartais panašus į kokį "Panelės" stilių.

Leidykla: "Gimtasis žodis"   
Leidimo metai: 2014
Puslapių: 271
Originalo metai: 2008
Originalo pavadinimas: "Secret Lives of Great Artists"

Komentarai

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

Eglė Aukštakalnytė-Hansen "Mamahuhu", arba Šalis, kurioje draudžiama svajoti

Eglė Aukštakalnytė-Hansen, knygos "Mama Afrika" autorė, iš Kenijos turėjusi persikraustyti į Šanchajų, savo potyrius išdėstė knygoje "Mamahuhu. Šešeri metai Kinijoje".

Petras Cvirka "Frank Kruk", arba Kaimo jurgis užkariauja Ameriką

Mokykloje ir universitete skaičiau visus lietuvių rašytojus, ką reikėjo ir ko nereikėjo, pagal programą ir ne pagal ją. Bet Petro Cvirkos "Frank Kruk" taip ir liko neperskaitytas. Tad pamačiusi bibliotekos mainų lentynoje atiduodamą šią P. Cvirkos knygą, pačiupau ir įsimečiau į rankinę.

Rimvydas Laužikas "Istorinė Lietuvos virtuvė", arba Apelsinmedžiai 17 amžiaus Lietuvoje

Ne taip seniai, perskaičiusi R. Praspaliauskienės knygą  "Nereikalingi ir pavojingi" , bambėjau, kad lietuviai nemoka rašyti mokslo populiarinimo knygų. Moka, moka, dar ir kaip - įrodė Rimvydo Laužiko "Lietuvos istorinė virtuvė".