Praleisti ir pereiti prie pagrindinio turinio

Pasakojimas apie pasakojimą, arba K. Ostergren "Gangsteriai"

Ech, kaip nusivyliau Klasu Ostergrenu... Mane taip buvo sužavėję jo "Džentelmenai", ieškojau šios knygos tęsinio. Radau, perskaičiau, nusivyliau... 

"Gangsteriai" (bent jau aš taip tikėjausi) turėjo paaiškinti, kas nutiko pirmoje knygoje, nes veiksmas ten nutrūksta netikėtai. Deja, deja... Pirmos knygos įvykių nė kvapo, antroji - visiška nuobodybė. 

Pasakotojas pasakoja, kaip jam kažkas pasakoja apie kažką... Intriga sukuriama dirbtinai: į tekstą prikaišiojama užuominų, įtampa keliama, neva, na tuoj tuoj bus sprogimas. Bet... gaunasi šššnipštas.

"Džentelmenuose" buvo ryškūs charakteriai, įdomūs siužeto vingiai, daug veiksmo: moterys, šnipai, lobių paieškos. "Gangsteriuose" per vargus išspaudžiama istorija apie išsiskyrusią porelę... Kam tai įdomu?.. 

Apie pirmosios knygos pagrindinį herojų užsimenama tik pirmuosiuose puslapiuose ir paskutiniuosiuose penkiolikoje. Na, ir knygoje šmėkščioja (labai nuobodžiai ir nepatraukliai) jo buvusi mylimoji. O šiaip knyga - trys šimtai puslapių foninio triukšmo...
Galėjau pasakyti: ne, Mode, tu netrukdei mano kelyje. Tu esi kelias. Bet susilaikiau, nes ji nepakenčia tokių daugiau ar mažiau pretenzingų apibūdinimų. "Štai kaip! - būtų pasakiusi ji. - Tai dabar aš dar ir kažkokia suknista autostrada!" Galėjau girdėti tai jai neištarus. Jei ji būtų buvusi mano kelias, o aš jos, tai čia būtų vykęs didelis eismas. Takas iki altoriaus buvo nepraeinamas, užstotas kitų, tikrų ir sukurtų personažų, besistumdančių šalia mūsų.
- Argi mūsų kelyje stovėjo ne kiti? - paklausiau aš.
- Bet ne jie užkabino spyną.  
Verdiktas: neverta skaityti "Gangsterių", verčiau, perskaitę "Džentelmenus", susitaikykit su mintimi, kad broliai Morganai dingo ir niekad nebeatsiras. 

 Mano įvertinimas: 3-/5 

Leidykla: "Jotema"
Metai: 2010
Puslapių: 319
Knyga iš: bibliotekos
Kainavo: 0

Komentarai

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

Kazuo Ishiguro "Neleisk man išeiti", arba Blankus klonų gyvenimas

"Neleisk man išeiti" - antroji mano skaityta Kazuo Ishiguro knyga, ir tokia pati nuobodi ir sausa kaip ir pirmoji, "Dienų likučiai".

Airisė Merdok "Jūra, jūra...", arba Žodžių jūra

Pagaliau baigiau!.. Pradėtas skaityti Airisės Merdok (Irisės Murdoch) romanas "Jūra, jūra..." pas mane gulėjo... pusmetį? Trejetą mėnesių tai tikrai. Nukamavo, migdė. Pusės puslapio užtekdavo, kad dėčiau galvą ant pagalvės. Ši knyga nesužavėjo ir negundo domėtis šia rašytoja plačiau, nes, pasak baigiamojo žodžio, visi jos romanai panašūs. Tai filosofinio romano žanras, su kuriuo, taip pat ir to paties žanro  Josteino Gaarderio  romanais, man nepavyksta susidraugauti.

Khaled Hosseini "Tūkstantis saulių skaisčių", arba Saulė, užtemdyta talibų

Khaleid Hosseini "Tūkstantis saulių skaisčių" - sodrus, tirštas, dramatiškas romanas apie musulmonišką pasaulį.