Praleisti ir pereiti prie pagrindinio turinio

2012 metų skaitiniai: atradimai ir nusivylimai

Skaičiau pernai, skaitysiu ir šiemet. Pernai turėjau daug laiko, tad perskaičiau 80 knygų. O šiemet sau linkiu pigių knygų, neįsijausti perkant ir atrasti kitų nemokamų knygų šaltinių, pvz., gerų ir gausių knygų mainų, puikių skaitinių, kutenančių smegenis ir sielą. Ir jums linkiu to paties.

Šiemet skaičiau daug ir perskaičiau tikrai nemažai gerų knygų. Šios padarė didžiausią įspūdį:
* K. Vonnegut "Skerdykla Nr. 5"
* J. Galsworthy "Forsaitų saga"
* G. Orwell "Dienos Paryžiuje ir Londone"
* J. Steinbeck "Konservų gatvė" ir "Sweet Thursday"
* T. Chevalier "Mergina su perlo auskaru"
* C. Laforet "Nada"
* A. Nafisi "Reading Lolita in Tehran"
* K. Kesey "Skrydis virš gegutės lizdo"
* M. Šiškinas "Laiškų knyga"
* K. Stockett "Pagalba"
* Ilfas ir Petrovas "Dvylika kėdžių" ir "Aukso veršis"
* I. Allende "Dvasių namai"
* J. Irving "Sidro namų taisyklės"
* B. Hrabal "Pernelyg triukšminga vienatvė"
* T. Obreht "Tigro žmona"
* Z. Smith "Balti dantys"
* T. Rachman "Netobulieji"

Metų atradimas: Bohumilas Hrabalas ir jo kūrinių rinktinė "Pernelyg triukšminga vienatvė". Negaliu nepaminėti ir dar vienos knygos: puiki, ilgai medžiota ir pagaliau perskaityta iranietės akademikės Azar Nafisi dokumentinė knyga "Reading Lolita in Tehran".

Blogiausios šių metų knygos:
* K. Vonnegut "Čempionų pusryčiai"
* E. O'Brien "Kaimo mergaičių trilogija"
* A. Turgenevas "Arkašono mėnuo"
* R. Flick "Šiaurės Sachara"
* K. Sabolius "Bloga knyga"
* A. Baricco "City"
* M. Maufroy "Rumio dukra"

Jei pastebėjote, po kiekvienu įrašu galima paskelbti ir savo nuomonę apie knygą (jei, aišku, ją skaitėte) varnelę uždedant ant reakcijų: "rekomenduoju", "neverta dėmesio" ir "vidutiniška". Lankytojai čia nuomonę reiškia ne itin dažnai, bet gana aiškiai. Turint omenyje, kad 3 balsai prie vienos knygos jau yra anšlagas, galima susidaryti šiokią tokią nuomonę.

Tinklaraščio skaitytojų nuomone, geriausios yra šios: T. Chevalier "Mergina su perlo auskaru"(6 balsai), M. Šiškin "Laiškų knyga" (6), K. Kesey "Skrydis virš gegutės lizdo" (6), J. Irving "Sidro namų taisyklės" (4), O. Pamuk "Nekaltybės muziejus" (5), I. Allende "Dvasių namai" (4). Daugiausiai neigiamų įvertinimų pelnė A. Baricco "City" (3) ir K. Saboliaus "Bloga knyga" (3).

Komentarai

  1. Labai liūdna, kad tiek neigiamų reakcijų į Baricco "City". Nes man Baricco knygų atmosfera stebuklinga. Gyniau ir ginsiu jį visada! :)

    AtsakytiPanaikinti
  2. tai mano vienas mylimiausių rašytojų, bet su "City" nesusidraugavau.

    AtsakytiPanaikinti

Rašyti komentarą

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

Ana Frank "Dienoraštis", arba Holokausto simbolis

O, vargeli... Štai čia tas šedevras, dėl kurio alpsta pasaulis? Anos Frank "Dienoraštis" gula į mano labiausiai pervertintų knygų lentyną.

Interviu su Just. Marcinkevičiumi

Rašytojas Justinas Marcinkevičius ( biografas.lt  nuotr. ) Šiandien ne tik Lietuvos valstybės atkūrimo diena, bet ir pirmosios Justino Marcinkevičiaus mirties metinės. Kažkada seniai seniai (2006 metais, jei tiksliau), teko imti rašytojo interviu vienam uostamiesčio dienraščiui. Įvyko toks blic-pokalbis: rašytojas po sanatorijos Palangoje trumpam užsuko į Klaipėdą, pavargęs, ligotas, kažkas greitosiomis suorganizavo susitikimą, poetas sutiko trumpai pasikalbėti, nors ir nepasiruošęs (paprastai jis pasiruošdavo prieš susitikimą su žurnalistais, jis norėdavo iš anksto gauti klausimus, kuriuos jis apmąstydavo). Perspausdinu interviu.  "Pasigendu dvasingumo..." Pasitempęs, šiek tiek pavargęs nuo gyvenimo, o gal nuo titulų naštos, kalbantis lėtai, pasveriantis kiekvieną iš burnos išsprūstantį sakinį žodžio magas Justinas Marcinkevičius, rodos, garsus ir raides taupo dar neparašytoms knygoms.

Umberto Eco "Fuko švytuoklė", arba Skaitymo kančios

Pasiklydau Umberto Eco smegenų vingių labirintuose. Nespėju paskui jo žodžius ir mintį. Pasimečiau ir pražuvau. Po velnių tą "Fuko švytuoklę"...