Praleisti ir pereiti prie pagrindinio turinio

2012 metų skaitiniai: atradimai ir nusivylimai

Skaičiau pernai, skaitysiu ir šiemet. Pernai turėjau daug laiko, tad perskaičiau 80 knygų. O šiemet sau linkiu pigių knygų, neįsijausti perkant ir atrasti kitų nemokamų knygų šaltinių, pvz., gerų ir gausių knygų mainų, puikių skaitinių, kutenančių smegenis ir sielą. Ir jums linkiu to paties.

Šiemet skaičiau daug ir perskaičiau tikrai nemažai gerų knygų. Šios padarė didžiausią įspūdį:
* K. Vonnegut "Skerdykla Nr. 5"
* J. Galsworthy "Forsaitų saga"
* G. Orwell "Dienos Paryžiuje ir Londone"
* J. Steinbeck "Konservų gatvė" ir "Sweet Thursday"
* T. Chevalier "Mergina su perlo auskaru"
* C. Laforet "Nada"
* A. Nafisi "Reading Lolita in Tehran"
* K. Kesey "Skrydis virš gegutės lizdo"
* M. Šiškinas "Laiškų knyga"
* K. Stockett "Pagalba"
* Ilfas ir Petrovas "Dvylika kėdžių" ir "Aukso veršis"
* I. Allende "Dvasių namai"
* J. Irving "Sidro namų taisyklės"
* B. Hrabal "Pernelyg triukšminga vienatvė"
* T. Obreht "Tigro žmona"
* Z. Smith "Balti dantys"
* T. Rachman "Netobulieji"

Metų atradimas: Bohumilas Hrabalas ir jo kūrinių rinktinė "Pernelyg triukšminga vienatvė". Negaliu nepaminėti ir dar vienos knygos: puiki, ilgai medžiota ir pagaliau perskaityta iranietės akademikės Azar Nafisi dokumentinė knyga "Reading Lolita in Tehran".

Blogiausios šių metų knygos:
* K. Vonnegut "Čempionų pusryčiai"
* E. O'Brien "Kaimo mergaičių trilogija"
* A. Turgenevas "Arkašono mėnuo"
* R. Flick "Šiaurės Sachara"
* K. Sabolius "Bloga knyga"
* A. Baricco "City"
* M. Maufroy "Rumio dukra"

Jei pastebėjote, po kiekvienu įrašu galima paskelbti ir savo nuomonę apie knygą (jei, aišku, ją skaitėte) varnelę uždedant ant reakcijų: "rekomenduoju", "neverta dėmesio" ir "vidutiniška". Lankytojai čia nuomonę reiškia ne itin dažnai, bet gana aiškiai. Turint omenyje, kad 3 balsai prie vienos knygos jau yra anšlagas, galima susidaryti šiokią tokią nuomonę.

Tinklaraščio skaitytojų nuomone, geriausios yra šios: T. Chevalier "Mergina su perlo auskaru"(6 balsai), M. Šiškin "Laiškų knyga" (6), K. Kesey "Skrydis virš gegutės lizdo" (6), J. Irving "Sidro namų taisyklės" (4), O. Pamuk "Nekaltybės muziejus" (5), I. Allende "Dvasių namai" (4). Daugiausiai neigiamų įvertinimų pelnė A. Baricco "City" (3) ir K. Saboliaus "Bloga knyga" (3).

Komentarai

  1. Labai liūdna, kad tiek neigiamų reakcijų į Baricco "City". Nes man Baricco knygų atmosfera stebuklinga. Gyniau ir ginsiu jį visada! :)

    AtsakytiPanaikinti
  2. tai mano vienas mylimiausių rašytojų, bet su "City" nesusidraugavau.

    AtsakytiPanaikinti

Rašyti komentarą

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

Selma Lagerlöf "Portugalijos karalius"

SelmosLagerlöf romanas "Portugalijos karalius" buvo pirmas bandymas klausytis audioknygos. Aš sunkiai priimu garsinę informaciją: nesiklausau radijo, nelabai linkusi ir į muziką. Audioknygas vis atidėliojau, bet turiu pripažinti, kad tai puikus būdas multitaskinimui - "skaityti" dirbant dar ką nors.

Petras Cvirka "Frank Kruk", arba Kaimo jurgis užkariauja Ameriką

Mokykloje ir universitete skaičiau visus lietuvių rašytojus, ką reikėjo ir ko nereikėjo, pagal programą ir ne pagal ją. Bet Petro Cvirkos "Frank Kruk" taip ir liko neperskaitytas. Tad pamačiusi bibliotekos mainų lentynoje atiduodamą šią P. Cvirkos knygą, pačiupau ir įsimečiau į rankinę.

Ana Frank "Dienoraštis", arba Holokausto simbolis

O, vargeli... Štai čia tas šedevras, dėl kurio alpsta pasaulis? Anos Frank "Dienoraštis" gula į mano labiausiai pervertintų knygų lentyną.