Praleisti ir pereiti prie pagrindinio turinio

Gaby Hauptmann "Ieškau vyro impotento bendram gyvenimui", arba Bobiškas romanas

Niekai niekučiai tas Gaby Hauptmann romanas "Ieškau vyro impotento bendram gyvenimui"... Noras paskaityti ką nors šmaikštaus ir moteriško atsirėmė į banalų romaną.

Pasirodžiusi knyga tapo bestseleriu, pasirodė ir filmas. Suintrigavęs pavadinimas visgi nepasiūlė nieko naujo. Tikėjausi kažko linksmo, ironiško, netgi šiek tiek lengvai feministiško. Bet tai tik įprastas moteriškas romaniūkštis - apie moterį, draudimo agentę, ieškančią intelektualaus, bet impotento vyro, nes, pasak anotacijos, "normalūs vyrai su perdėtu savo potencijos sureikšminimu jai įkyrėjo iki gyvo kaulo".
- Ne, - atsako ji, - ne, nėra jokios konkrečios priežasties. Tai daugybės smulkmenų sankaupa, tų akimirkų, kai svarstydavau: "Na ir kas čia tokio, gal nusileisk jam", tų momentų, kai būčiau galėjusi kam nors skelti į ausį, bet iš mandagumo ar šiaip to nepadarydavau, nors vyras, tiesiogine žodžio prasme lendantis į apatinius, irgi niekada nesusimąsto apie mandagumą. Visa tai mane erzino metų metus, ir ne tik erzino, bet netgi žeidė. Ir vieną skyį pamaniau, kodėl gi žaidžiu tą jų žaidimą? Juk esu tokia pat paika! Galėčiau pasitraukti! O kadangi nenorėjau virsti lesbiete, nusprendžiau visai to atsisakyti! 
Jis stebi ją. 
- Ar rimtai apsvarstei? 
Ji sudvejoja: 
- Iš pradžių ne, prisipažįstu, tai įvyko veikiau afekto būsenos, gal tai buvo pasąmoninė reakcija į tuometinį mano draugą. Tačiau dabar geriau susivokiau ir jaučiuosi puikiai. Tai mano tikrasis kelias!
Rašytoja nepasiūlė nieko naujo - šiuolaikiška, savarankiška karjeros moteris, įdėjusi į laikraštį tokį šokiruojantį skelbimą, pasirodo, vis dar tikisi princo ant balto žirgo. Naivu ir skysta. O pabaiga - kvailoka.

Šiaip tekstas gana normalus, pats dėstymas nėra labai prastas. Bandyta sukrti daug skirtingų personažų, įtraukti intrigos ir egzotikos, bet man tos šalutinės siužeto linijos pasirodė ne laiku ir ne vietoj. O romano pabaiga tik primena: visi jie tokie, visos jos tokios...

 Mano vertinimas: 2/5 

Leidykla: "Vaga"
Leidimo metai: 2004
Originalo metai: 1995
Originalo pavadinimas: "Suche impotenten Mann fürs Leben"
Puslapių: 348
Knygą: išsimainiau
Kainavo: 0 Lt

Komentarai

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

Selma Lagerlöf "Portugalijos karalius"

SelmosLagerlöf romanas "Portugalijos karalius" buvo pirmas bandymas klausytis audioknygos. Aš sunkiai priimu garsinę informaciją: nesiklausau radijo, nelabai linkusi ir į muziką. Audioknygas vis atidėliojau, bet turiu pripažinti, kad tai puikus būdas multitaskinimui - "skaityti" dirbant dar ką nors.

Petras Cvirka "Frank Kruk", arba Kaimo jurgis užkariauja Ameriką

Mokykloje ir universitete skaičiau visus lietuvių rašytojus, ką reikėjo ir ko nereikėjo, pagal programą ir ne pagal ją. Bet Petro Cvirkos "Frank Kruk" taip ir liko neperskaitytas. Tad pamačiusi bibliotekos mainų lentynoje atiduodamą šią P. Cvirkos knygą, pačiupau ir įsimečiau į rankinę.

Высоцкий. Спасибо, что живой / Vysockis. Ačiū, kad gyvas (2010)

Daug kalbų, daug piaro, daug įvairių recenzijų ir atsiliepimų, daug paslapčių - praeitų metų pabaigoje pasirodė filmas "Vysockis. Ačiū, kad gyvas". Rusijoje jis muša lankomumo rekordus. Filmas pastatytas apie Sovietų Sąjungos legendą - aktorių, dainininką Vladimirą Vysockį. Man jis - jokia legenda, bet filmas neprastas.