Praleisti ir pereiti prie pagrindinio turinio

Michael Ondaatje "Divisadero", arba Likimų dėlionė

Praėjo maždaug savaitėlė po Michaelio Ondaatje romano "Divisadero" skaitymo, ir nelabai kas beliko galvoje iš šios knygos.

Nebuvo blogai: skaityti buvo visai smagu, tas M. Ondaatje pintas perpintas stilius gana įdomus. Tai istorija apie tris našlaičius, jų likimus, persipynusius su kitų žmonių, kuriems juos teko sutikti, likimais. Tai graudus pasakojimas: apie žlugdančią praeitį, apie neaiškią ateitį, apie nepasiekiamas svajones.
Atmintis, praeities atbalsis plačiai atkelia vartus. Mes galime užbėgti laikui už akių. Naktimis mums neduos ramybės anų dienų atkarpa ar veikiau įvykis, kaip neduoda ramybės nepažįstamo žmogaus žodžiai. Išgirdusi plazdant vėliavą, išvydusi jos spalvas, prisimenu Pentalumą užgriuvusią pūgą. Panašiai, lankstydami žemėlapį, atsiduriame visiškai kitoje geografinėje platumoje. Žodžiu, visur mane lydi Kupo, sesers, tėčio gyvenimo akimirkos (visur aš piešiu jų portretus), o ir jie tikriausiai, nors ir kur būtų, galvoja, kur esu pradingusi. Nežinia. Trokštame to, ko neturime, ir to, kas mus sieja.
Bet perskaičius nekilo jokių minčių, jokių apmąstymų, pribloškiančių jausmų, tik gražių vaizdų ir likimų dėlionė. Siužetas yra, o štai temos - jokios. Trūksta tirštų klijų, kurie rištų atskirus vaizdus - tas dėlionės dalis.

Ir nors buvo gražu, bet man labiau patinka verčiančios pamąstyti knygos.

Mano įvertinimas: 3/5 

Leidykla: "Tyto alba"
Leidimo metai: 2009
Originalo metai: 2007
Originalo pavadinimas: "Divisadero"
Puslapių: 301
Knyga: iš knygyno
Kainavo: 15 Lt

Komentarai

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

Samuel Shem "Dievo namai", arba Ten, kur Dievo visai nėra

Šiemet "Tyto alba" perleido Samuelio Shemo romaną "Dievo namai". Ši medikų biblija, kadaise sutikta be jokių emocijų, o vėliau sukėlusi ažiotažą, jau senokai yra mano skaitytinų knygų sąraše. Negaliu sakyti, kad tapau šios knygos fane, skaitymo patirtis buvo prieštaringa. Tačiau pliusas uždėtas.

Selma Lagerlöf "Portugalijos karalius"

SelmosLagerlöf romanas "Portugalijos karalius" buvo pirmas bandymas klausytis audioknygos. Aš sunkiai priimu garsinę informaciją: nesiklausau radijo, nelabai linkusi ir į muziką. Audioknygas vis atidėliojau, bet turiu pripažinti, kad tai puikus būdas multitaskinimui - "skaityti" dirbant dar ką nors.

Petras Cvirka "Frank Kruk", arba Kaimo jurgis užkariauja Ameriką

Mokykloje ir universitete skaičiau visus lietuvių rašytojus, ką reikėjo ir ko nereikėjo, pagal programą ir ne pagal ją. Bet Petro Cvirkos "Frank Kruk" taip ir liko neperskaitytas. Tad pamačiusi bibliotekos mainų lentynoje atiduodamą šią P. Cvirkos knygą, pačiupau ir įsimečiau į rankinę.