Praleisti ir pereiti prie pagrindinio turinio

John Irving "Naujojo Hampšyro viešbutis"

Painus ir tirštas Johno Irvingo "Naujojo Hampšyro viešbutis". Su J. Irvingu mane sieja panašūs ryšiai kaip ir su Harukiu Murakamiu: mane tarsi hipnotizuoja jų romanai, ir nesinori imtis jokių analizių. Man atrodo, kad J. Irvingas iš tų rašytojų, kurie gyvenimą baigia beprotnamiuose, nes nebesusitvarko su jų galvoje gyvenančiomis istorijomis ir personažais. Ir man dažnai labai smalsu, kas ten toje galvoje dedasi...

Romane "Naujojo Hampšyro viešbutis" tas "pamišimas" akivaizdus. Daugybė keistenybių: įvairiausi personažai, meškos, cirkai, neūžaugos, mirtys, išprievartavimai, prostitutės, radikalai, bombos, incestas... Romano centre - keista šeimyna, tiesiog ištisas nesusipratimų rinkinys.
- O tu Dieve, - tarė Sabrina, ir aš panorau, kad "Naujojo Hampšyro" viešbutyje įvyktų kas nors, kas atitrauktų visų dėmesį, kad nebesijausčiau taip nesmagiai (kaip visada) galvodamas, kaip iš šalies atrodo mūsų šeima. 
- Supranti, - po daugelio metų pasakė man Franė, - mes nesam ekscentriški ar keisti. Vienas kitam, - pridūrė, - mes įprasti kaip oras.
Internete sklando J. Irvingo lentelės su pasikartojančiais jo kūrybos elementais: Naujoji Anglija, prostitutės, imtynės, Viena, lokiai, mirtini atsitikimai, miręs vienas iš tėvų, filmo kūrimas ar scenarijaus rašymas, rašytojai. Ir "Naujojo Hampšyro viešbutis" papuola į visas grafas: 



Ir, tiesą pasakius, nežinau, ką rašytojas bandė ar nebandė pasakyti, ką reikėtų iškapstyti ir išanalizuoti. Tiesiog buvo įdomu skaityti, vinguriuoti tais įvykių posūkiais ir stebėtis rašytojo vaizduote. 

1984 metais pagal knygą buvo sukurtas ir filmas.


Filmo dar nemačiau, bet tikiuosi pažiūrėti - iš tokios knygos negalėjo gautis niekas kitas, tik juodoji komedija.

Mano vertinimas: 4/5 

Leidykla: "Alma littera"
Leidimo metai: 2009
Originalo metai: 1981
Originalo pavadinimas: "The Hotel New Hampshire"
Puslapių: 552
Knyga: iš "Maximos"
Kainavo: 20 Lt

Komentarai

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

Petras Cvirka "Frank Kruk", arba Kaimo jurgis užkariauja Ameriką

Mokykloje ir universitete skaičiau visus lietuvių rašytojus, ką reikėjo ir ko nereikėjo, pagal programą ir ne pagal ją. Bet Petro Cvirkos "Frank Kruk" taip ir liko neperskaitytas. Tad pamačiusi bibliotekos mainų lentynoje atiduodamą šią P. Cvirkos knygą, pačiupau ir įsimečiau į rankinę.

Rimvydas Laužikas "Istorinė Lietuvos virtuvė", arba Apelsinmedžiai 17 amžiaus Lietuvoje

Ne taip seniai, perskaičiusi R. Praspaliauskienės knygą  "Nereikalingi ir pavojingi" , bambėjau, kad lietuviai nemoka rašyti mokslo populiarinimo knygų. Moka, moka, dar ir kaip - įrodė Rimvydo Laužiko "Lietuvos istorinė virtuvė".

J. K. Rowling "Haris Poteris ir Išminties akmuo", arba Knyga-legenda

Nežinau, kodėl aš atidėliojau "Hario Poterio" skaitymą... Esu jau gerokai peržengusi trisdešimtmetį, bet "Hario Poterio" anksčiau nebuvau skaičiusi. "Poteris" pasirodė, kai jau buvau studentė, bet tąkart jo neskaičiau, nors kai kurios kolegės filologės bandė rašyti baigiamuosius darbus šia tema. Užtat skaitau dabar - pirmąją dalį "Harry Potter and the Sorcerer's Stone"/"Haris Poteris ir Išminties akmuo". Ir galiu pasakyti - "Haris Poteris" suknistai puikus.