Praleisti ir pereiti prie pagrindinio turinio

Mika Waltari "Karina Mauno duktė", arba Permainingas likimas


Knyga apie nieką... Iš Mikos Waltario tikėjausi kažko panašaus į "Sinuhę egiptietį", bet istoriniu romanu  "Karina Mauno duktė" nusivyliau.

Karina - reali asmenybė. 16 amžiuje gimusi mergina iš prastuomenės tapo Švedijos karaliaus meiluže, o vėliau - ir karaliene. Ji patiria permainingą likimą: iš prastuomenės - į dvarą, iš karalienės sosto Švedijoje - į skurdžią trobelę tremtyje Suomijoje.

Kiek suprantu, Švedijoje (ir Suomijoje) ji gerai žinoma, gerbiama, jos kapas lankomas kaip turistinis objektas.

Tačiau man nei jos likimas, nei M. Waltario pasakojimas nepasirodė ypatingas.

Tai paprasta mergina iš liaudies, įsimylėjusi karalių. Karalius ją pastebi, pasikviečia į savo dvarą, įsimyli, suteikia galimybę mokytis, bet, kaip suprantu, jai tai nelabai sekasi. Karina aklai įsimylėjusi karalių ir yra tik jo priedas. Ji nepasižymi jokiu sumanumu, išmintimi, didingais darbais. Ir dar, ypač pačioje pradžioje, ji be galo naivi.
Ne, karalius nebūna neteisingas!
Be atsidavimo ir begalinės ištikimybės ji daugiau niekuo neturi pasigirti. Ji niekuo neypatinga. Arba M. Waltariui nepavyko to atskleisti.

Žinoma, M. Waltario rašymo stilius puikus. Ir laikmečio atmosfera atkurta gerai. Ir vertimas geras. Tačiau pats branduolys - Karinos istorija - man visiškai nuobodus ir neįdomus.

Mano įvertinimas: 2/5

Leidykla: "Tyto alba"    
Leidimo metai: 2010
Puslapių: 236
Originalo metai: 1942
Originalo pavadinimas: "Kaarina Maununtytaer"

Komentarai

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

Petras Cvirka "Frank Kruk", arba Kaimo jurgis užkariauja Ameriką

Mokykloje ir universitete skaičiau visus lietuvių rašytojus, ką reikėjo ir ko nereikėjo, pagal programą ir ne pagal ją. Bet Petro Cvirkos "Frank Kruk" taip ir liko neperskaitytas. Tad pamačiusi bibliotekos mainų lentynoje atiduodamą šią P. Cvirkos knygą, pačiupau ir įsimečiau į rankinę.

Rimvydas Laužikas "Istorinė Lietuvos virtuvė", arba Apelsinmedžiai 17 amžiaus Lietuvoje

Ne taip seniai, perskaičiusi R. Praspaliauskienės knygą  "Nereikalingi ir pavojingi" , bambėjau, kad lietuviai nemoka rašyti mokslo populiarinimo knygų. Moka, moka, dar ir kaip - įrodė Rimvydo Laužiko "Lietuvos istorinė virtuvė".

Jean Dominique Bauby "Skafandras ir drugelis", arba Paralyžiuoto žmogaus dienoraštis

Jean'o Dominique Bauby knyga "Skafandras ir drugelis" - "knyga apie valios pergalę", kaip skelbiama anotacijoje.