Šią knygą pirkau turbūt tik dėl pavadinimo "Pyragai ir alus, arba Skeletas spintoje", neskaičiau tikriausiai nei anotacijos, nei recenzijų. Pavadinimas suintrigavo - maniau, bus šmaikšti knyga, deja, buvo visiška nuobodybė.
Veiksmo nėra - tik daug šnekų. Knygoje rašytojas W.S. Maugham, pirmuoju asmeniu ir suteikęs pasakotojui nemažai autobiografinių bruožų, pasakoja apie rašytoją Edvardą Drifildą - įžymų, pasenusį. Po jo mirties rašoma biografija, iškyla gyvenimo paslaptys. O jos tokios ir tėra: moterys ir skolos. Nieko naujo - tai bemaž visų menininkų palydovės. Visai nevertos šio skambaus knygos pavadinimo.
Paties E. Drifildo romane lyg ir nėra: tai vieni pasakoja apie jį, tai kiti, tai jis tampa apkalbų objektų sustabarėjusioje britiškoje visuomenėje.
Pasakotojas, lankydamasis E. Drifildo namuose, apibūdina juos kaip "muziejiškai suplėkusius". Kiek man teko lankytis rašytojų memorialiniuose namuose ar muziejuose, jie visi vienodi, šalti ir nuobodūs. Ir visa ši knyga tokia - nuobodi, be azarto, be veiksmo. Tik mechaniškai vardijami Didžiojo Rašytojo gyvenimo akcentai, kurie praeito amžiaus pradžios visuomenę gal ir šokiravo, bet dabartinė juos priima su žiovuliu.
Taigi, visa knyga - tik šnekos. Ir kalba tokia migdanti ir monotoniška. Vakarais neįmanoma skaityti - jau po poros puslapių imdavo miegas ir tekdavo knygą kišti po pagalve. O turėjo būti satyrinis romanas. Deja, britiškas humoras kartais man būna neįkandamas.
Mano vertinimas: 2/5
Leidykla: "Vaga"
Leidimo metai: 2009
Originalo metai: 1930
Originalo pavadinimas: "Cakes and Ale or: The Skeleton in the Cupboard"
Puslapių: 216
Knyga: iš internetinio knygyno
Kainavo: 6 Lt
Oij, tik nepradek taip kritikuoti Maugham'o. Verciau alaus isgertum, nei jo tiketumeis rimtesnes knygos puslapiuose.
AtsakytiPanaikintiKitakart, suviliota knygos pavadinimo, paskaityk anotacija - isvengsi rimtesnes knygos, o ne norimo to metu praversti skaitalo.